Prohra? Z toho se nesesypeme, a v úterý jedeme pro postup, velí Lakatoš

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Radost a oslavy mohly následovat po nedělním utkání s Chomutovem, v němž liberečtí junioři měli v boji o finále na hokejkách mečbol a výhodu domácího prostředí k tomu. Piráti ale zabrali a na tygří mladíky zbyla jen lítost po prohře 1:4. Hořkost porážky však musí být rychle zažehnána. V úterý totiž juniory v Chomutově čeká klíčový zápas, který rozhodne o tom, zda se oslavy postupu do finále jen odložily, nebo se nebudou konat vůbec.

Měli jste výhodu domácí prostředí a mohli rozhodnout. Chomutov vás ale udolal a série se rozklíčuje u nich doma. V čem byl v tomto utkání háček?
Řekl bych, že jsme dnes neodehráli vůbec špatné utkání, bohužel nám tam nepadaly góly. Měli jsme hodně šancí. Prostě nám to nevyšlo, ale v úterý jedeme pro postup do finále.

V čem vám soupeřova hra dělala největší problémy?
Určitě nás víc napadali než první zápas v Chomutově, vůbec se nebáli. Trošku nás zaskočili pohybem. Měli jsme hodně vyloučených a když jsme měli přesilovky, nedávali jsme góly. V těch přesilovkách se to asi rozhodlo.

Na vaší straně jsi byl jediným úspěšným střelcem. Jak vás tvůj gól na 1:3 ovlivnil?
Určitě jsme se nakopli. Když přišla přesilovka pět na tři, věřili jsme, že to zkorigujeme na 2:3 a půjdeme na to. Bohužel se nám gól dát nepodařilo a skončilo to, jak to skončilo.

Jaká slova teď padala od trenérů v kabině, nebyl vítr?
Ne, vůbec ne, vítr nebyl. Bereme to tak, že se prohrálo a je to v sérii 1:1. Chtěli jsme to ukončit, takže zklamání tam určitě je. Ale my se z toho nesesypeme a v úterý jedeme pro postup a nic víc nás teď nezajímá.

Před pár dny sis odbyl premiéru v A-týmu. Kde ti víc vyhovuje hrát?
Asi tady v juniorce. Je to živější, hraje se na krev, nemáme se na co šetřit, už je konec sezóny. Ale je jedno, kde hrajete, vždycky se hře nějak musíte přizpůsobit, nebo spíše hrát tu svou.

Zúročil si nějak svou extraligovou zkušenost?
Ne, to bych řekl že asi ne. Každý zápas je jiný a do každého zápasu musíte jít na 100 %.

Díky za rozhovor a v úterý v Chomutově hodně štěstí!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR