Při nájezdu jsem vyzkoušel Huňův trik, prozradil Paločko, který nastartoval obrat juniorky

Date of publication Author Terezie Hozová, Kryštof Rossmann

Liberec - Jeho proměněné trestné střílení ve druhé třetině Tygry nastartovalo do poslední části zápasu, kde s přehledem přehráli moravského soupeře. K již zmiňovanému gólu si Matěj Paločko připsal v utkání se Zlínem i dvě asistence. Šikovný útočník ale nepůsobí pouze v juniorském týmu Bílých Tygrů. Šance se mu dostává i v Benátkách nad Jizerou, kde má možnost hrát po boku hned několika zkušených hokejistů. Na přelomu roku byl navíc k vidění v reprezentačním dresu slovenských hokejistů do 20 let.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Byli jsme trochu malátní. Možná to bylo tím, že jsme se do hry nevžili tak jako Zlín. Soupeř měl výhodu, že den předtím už jeden zápas hrál, takže byl v tempu. Nám se to bohužel nedařilo. V první části jsme na ně sice zatlačili, ale zakončení jsme měli slabší. Dvě třetiny to s námi bylo bídné, nicméně poté nastal velký obrat a padaly góly, takže jsme to nakonec zvládli.

Co si myslíš, že zapříčinilo ten obrat? Byla v kabině o přestávce nějaká bouřka?
Přehnala se, ale taková lehká. Trenér nás probral a začali jsme hrát, čímž se situace otočila. Došlo to až k tomu, že jsme vstřelili pět branek a vyhráli jsme.

Co říkáš na tvůj výkon?
Myslím si, že můj výkon nebyl nijak zvláštní. Podařilo se mi vsítit branku, ale hodně mi pomohli spoluhráči, za což jim děkuji.

Vrátím se k proměněnému nájezdu. Věděl jsi dopředu, co uděláš nebo to vyplynulo z postavení brankáře?
V podstatě jsem hned věděl. Jozef Huňa mi poradil něco, co použil minulou sezónu, tak jsem to zkusil a vyšlo to.

Na ledě jste právě s Jozefem Huňou velmi sehraní, číší z vás opravdová pohoda, čím to je?
S Jozefem si rozumíme. Není to jen proto, že jsme oba ze Slovenska a mluvíme stejným jazykem. Když jsme spolu na ledě, tak se vidíme i naslepo, v podstatě intuitivně cítíme, kde ten druhý je. Někdy si dáváme i tajné signály. Hrajeme spolu již dlouho a známe se.

Matěj Paločko oslavuje vstřelenou branku

Jak moc je důležitá tato výhra před play-off, které se blíží?
Byly to pro nás velmi důležité body a jsme rádi, že jsme je získali. Máme před sebou ještě pět nebo šest zápasů, takže musíme zabrat, abychom před play-off získali co nejlepší umístění.

Je něco, co je potřeba ještě zlepšit?
Musíme zlepšit hlavně koncovku, abychom proměňovali ještě více šancí. Dále bychom se měli zaměřit na přesilové hry. Sice nám jdou, ale stále to není úplně ono.

Jaký máš pocit z dosavadní části juniorské sezóny?
Hraji tu s kluky rád. Na ledě mám spoustu prostoru a jsem vděčný za příležitosti, které od trenéra dostávám. Snažím se týmu co nejvíce pomoci a nebýt na škodu (směje se). Doufám, že tu jsou se mnou spokojení.

Co říkáš na své působení v Benátkách nad Jizerou, kterým vypomáháš?
V Benátkách se mi líbí. Ještě nemám takové zkušenosti, abych tam mohl být pořád. Ale doufám, že jednou v tom týmu dostanu pevnou pozici a dostanu více prostoru.

Řekl bys, že hraní se zkušenými hráči přispívá k rozvoji tvých schopností?
Určitě. V týmu je mnoho zkušených hráčů, kteří jsou ochotní mi poradit, jak se na ledě v určitých momentech zachovat, případně co změnit. Jsem za to vděčný a patří jim můj dík.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR