Představujeme prvního švýcarského soupeře: EHC Basilej

Date of publication Author David Schlegel

Prvním soupeřem Bílých Tygrů na jejich turné po Švýcarsku bude celek EHC Basilej. Střetnutí se uskuteční v úterý v basilejské St. Jakob Aréně od 20:15. Pro domácí půjde o první přípravný zápas na nadcházející sezónu. Basilej v loňské sezóně sestoupila z nejvyšší soutěže NLA do NLB. Basilej se stala tak trochu obětí zúžení National League A na dvanáct účastníků. Hlavním cílem klubu je však okamžitý návrat mezi elitu. Mužstvo prošlo před letošní sezónou velkou obměnou, přišla řada starších a zkušenějších hráčů, kteří mají cíl realizovat...

Největší posilou mužstva je Juha Riihijärvi. Čtyřiatřicetileté levé křídlo má za sebou okolo 130 zápasů ve finské reprezentaci, před osmi lety byl nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem finské ligy, dvakrát vyhrál také kanadské bodování švédské ligy. Zúčastnil se tří světových šampionátů a Světového poháru 1996, naposledy hrál za švédské Malmö IF. Reprezentační zkušenosti mají ještě Kanaďan Adrien Plavsic a Švýcaři Dino Kessler, Andreas Zehnder, Vjeran Ivankovic a Samuel Balmer. Z Zugu přišel další reprezentant, brankář Patrick Schöpf, který by měl být jasnou gólmanskou jedničkou. V mužstvu hraje i krajánek z Finska Jarno Peltonen, jenž prošel už nejvyšší soutěže v šesti evropských zemích. Hovoří se rovněž o příchodu zkušeného Todda Elika z Davosu. Osmatřicetiletý centr působil v minulosti v barvách Los Angeles Kings, Minnesota North Stars, Edmonton Oilers, San Jose Sharks, St. Louis Blues a Boston Bruins.

Soupiska EHC Basilej

Brankáři: Patrick Schöpf (číslo dresu 35), Oliver Wissmann (#74)
Obránci: Samuel Balmer (#31), Ralf Bundi (#86), Ruedi Forster (#43), Dino Kessler (#7), Adrien Plavsic (#3), Olivier Schäublin (#5), Ralph Stalder, Markus Wüthrich (#24), Andreas Zehnder (#55)
Útočníci: Rolf Badertscher (#77), Alex Chatelain (#47), Vjeran Ivankovic (#40), Thomas Nüssli (#26), Jarno Peltonen (#16), Cornel Prinz (#15), Juha Riihijärvi (#19), Stefan Schnyder (#12), Jarkko Schäublin (#8), Riccardo Signorell (#18), Lucas Trémellat, Stefan Voegele (#16)