Představujeme druhého švýcarského soupeře: ZSC Lions

Date of publication Author David Schlegel

Druhým soupeřem libereckých Bílých Tygrů na švýcarském zájezdu bude přední celek švýcarské ligy ZSC Lions. Curyšský celek (ZSC pochází ze spojení Zürcher SC) v loňské sezóně postoupil do semifinále play-off a před nadcházející sezónou se hodně posílil. Své zápasy však nebude moci hrát na Hallenstadionu, kde se mimo jiné konalo mistrovství světa v roce 1998, protože tamní aréna právě prochází nákladnou rekonstrukcí, protože by se v ní měl konat světový šampionát v roce 2009. Své zápasy tak curyšští Lvi absolvují letos v tréninkové hale Kunsteisbahn Oerlikon pro pouhých 4 tisíce stojících diváků. Zápas začíná v 19:30.

Za ZSC Lions hraje celá řada reprezentantů. Obránce Edgar Salis se pravidelně zúčastňuje světových šampionátů a nechyběl ani na olympiádě v Salt Lake City, obránci Mathias Seger a Mark Streit už startovali na sedmi šampionátech, jedné olympiádě. "Jen" šest světových šampionátů má za sebou Michel Zeiter. Čtyř mistrovství, mimo jiné toho posledního v Praze, se zúčastnil Thierry Paterlini, který před sezónou přestoupil ke Lvům z Davosu. Reprezentační dres oblékla i další posila Martin Höhener. Útočníci Andreas Camenzind a Sven Helfenstein zase nechyběli na světovém šampionátu juniorů v Pardubicích. Sven Helfenstein proměněnou penaltou poslal domů Slováky a rozhodl o postupu svého týmu do semifnále.

Velkou roli v týmu hrají cizinci. Osmadvacetiletý Randy Robitaille přichází do Curychu z Atlanty Trashers a po osmi letech v NHL to pro něj bude první evropská zkušenost. Novou posilou týmu je i Fin Tony Virta, účastník tří světových šampionátů a bývalý útočník Minnesoty Wild. Nejčerstvější posilou je slovenský forvard Róbert Petrovický, který reprezentoval Československo na juniorských šampionátech v letech 1991 a 1992. V sezóně 1991/92 vybojoval s Trenčínem federální titul a dostal se do All-Star-Teamu československé nejvyšší soutěže. Reprezentoval Slovensko na třech olympiádách a čtyřech mistrovství světa. V NHL působil celkem 9 sezón. Čtvrtým cizincem je pak finský gólman Ari Sulander. Bývalý gólman národního týmu se zúčastnil sedmi šampionátů a olympiády v Naganu. Na mistrovství světa ve Švýcarsku v roce 1998 si v 8 zápasech udržel úžasný průměr 1,26 obdrženého gólu na zápas a stal se jedním z hrdinů šampionátu. Za Lvi bude chytat již sedmou sezónu.

Curych má v příští sezóně vyšší ambice než bylo loňské semifinále. V prvním přípravném utkání změřil síly se svým béčkem a zvítězil 9:3.

Sestava ZSC Lions v posledním přípravném zápase:
Sulander (30. Bürlimann) - Meichtry, Streit, Furrer, Höhener, Stoffel, Seger, Kout, Back - Helfenstein, Robitaille, Alston - Petrovický, Camenzind, Micheli - Virta, Zeiter, Paterlini - Sandro Moggi, Trachsler, Claudio Moggi.

Největší předsezónní posily: Andreas Camenzind (Kloten), Thierry Paterlini (Davos), Roland Gerber (SCL Tigers), Róbert Petrovický (SCL Tigers), Martin Höhener (Servette, bis 2007), Patrick Meichtry (GCK Lions), Yves Bürlimann (GCK Lions), Andreas Furrer (GCK Lions), Lukas Grauwiler (Mississauga/OHL), Tim Ramholt (Cape Breton/QMJHL), Randy Robitaille (Atlanta/NHL), Tony Virta (Hämeenlinna/FIN)

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR