Před odjezdem do Švýcarska prověří Bílé Tygry hokejisté Kadaně

Date of publication Author Radek Vokál, Jan Mráček

Třetí přípravné utkání sehrají Bílí Tygři v pátek doma proti prvoligové Kadani. Ta skončila v první lize těsně za branami play-off. V přípravě na novou sezónu má zatím velmi děravou obranu, před týdnem prohrála na Kladně 0:7, v úterý pak remizovala v Chomutově 4:4. To liberečtí brankáři Hnilička s Faltou zatím drží v nové sezóně čisté konto. Po festivalu zahozených šancí z prvního utkání s Ústeckými Lvy se Bílí Tygři v Jihlavě rozstříleli. "Zápas v Jihlavě byl ale dobrý jen co se výsledku týče. Především soupeř nesplnil má očekávání, hrál liknavě, my jsme se mu bohudík nepřizpůsobili," vzpomenul úterní výhru 6:0 v Jihlavě trenér Josef Paleček. "Jsem ale rád, že jsme začali proměňovat vytvořené šance," dodal.

"Hledáme optimální postavení čtyř kompletních pětek," vysvětlil trenér hlavní význam této fáze přípravy. Kromě dvou výher s čistým kontem má ještě jeden důvod ke spokojenosti. "Jsem rád, že zatím nemáme žádné hráče zraněné, a tak se mohou předvést všichni," řekl, aby vzápětí zmínil další důležitý fakt: "na všech hráčích je vidět obrovská chuť hrát."

"Hrajeme na čtyři útoky s využitím všech útočníků, které máme v kádru," poznamenal trenér Paleček k sestavě. Na ledě Bílí Tygři trénují dva týdny, po dvou zápasech se ale ještě liberecký lodivod k jednotlivým hráčům vyjadřovat nechce: "Je ještě brzo na to, abychom hodnotili jednotlivce. Někdo potřebuje míň a někdo víc času na to, aby se rozehrál."

Páteční zápas s Kadaní začíná ve Svijanské aréně v 18:00 hod.

Bílé Tygry v akci poté budete mít v Liberci možnost vidět až zase za dva týdny, v pátek 20. srpna v prestižním duelu proti Moelleru Pardubice. Příští týden totiž Liberečtí odjíždějí na turné do Švýcarska, kde se postupně utkají s Basilejí, Lvy z Zürichu a klotenskými Letci. Švýcarskou část přípravy zakončí "bratrským" soubojem s Tygry z Langnau. Právě náročné zápasy s kvalitními soupeři z alpské země budou pro trenéra i hráče samotné velmi důležité. "Po turnaji ve Švýcarsku se rozhodneme, kdo bude hrát v základním kádru," potvrdil Josef Paleček již dříve stanovený plán.

Slavná trojice aneb selská jízda