Pozvánka na Karjalu? Tajně jsem doufal, líčil Filippi. O nominaci se dočetl na internetu

Date of publication Author

L i b e r e c – S národním týmem se připravoval před mistrovstvím světa, kouč Vladimír Růžička ho dokonce pozval i na letní kemp. A Tomáš Filippi začínal tušit: Euro Hockey Tour? Letos by to mohlo vyjít. Vyšlo! Liberecký útočník si ve dvaadvaceti letech zahraje poprvé na jednom ze čtyř turnajů prestižního podniku. Od čtvrtka bude bojovat na finském turnaji Karjala.

"Když ti přijde pozvánka, tak je to jednoznačně nejlepší pocit, který může být," vykládal Filippi - dlouholetý dříč a výbušné křídlo v sestavě Bílých Tygrů. Rodák z Rychnova nad Kněžnou si odškrtne další štaci: po účasti na mládežnických šampionátech okusí i atmosféru finského turnaje.

Se seniorskou reprezentací má zatím jen pozitivní zkušenosti. Před letošním šampionátem v Bělorusku polykal tréninkové dávky v pražském Edenu. Cepoval ho charismatický kouč Růžička a motivovali zkušenější spoluhráči. Filippi odehrál i šest přípravných zápasů, ale do konečné nominace na mistrovství se nedostal.

Věděl však, že nezklamal. Před prvním turnajem letošní reprezentační sezony měl slušné šance. Zvláště, když kouč už předem ohlásil, jak hodlá vyzkoušet mladíky. "Tajně jsem doufal," usmál se. "Už předtím přišly různé spekulace od agentů, že bych mohl s týmem do Finska odletět. Ale moc jsem s tím nepočítal, nic ještě jistého nebylo."

Teď už je. Tomáš Filippi, spolu s Ondřejem Vitáskem a Jakubem Valským, si extraligovou přestávku zpestří výletem na sever Evropy. "Super, že jedou i kluci z Liberce. Aspoň tam nebudu sám," řekl.

Výrazněji ovšem koučův nominační projev nesledoval. "Svoje jméno jsem si přečetl na internetu. Pak nám všem přišla i pozvánka na email. Ale že bych doma začal slavit? To tedy rozhodně ne," líčil.

Slavná trojice aneb selská jízda