Povede se Bílým Tygrům navázat na výhru s Mountfieldem a porazit Zlín?

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Zlín/Liberec – Tipsport extraliga pokračuje svým čtvrtým kolem, v jehož rámci jedou Bílí Tygři na led Beranů ze Zlína. Obhájce titulu neprožívá moc dobrý začátek sezony a po dvou zápasech je bez bodu na předposlední, třinácté příčce tabulky. Liberec toho chce využít a navázat na úterní výhru nad Hradcem Králové.

PSG Zlín

Loni Ševci zažili parádní ročník, na jehož konci zvedli na hlavu mistrovský titul. V závěrečné sérii porazili svého rivala z Brna a ve svém druhém finále v řadě se už konečně mohli radovat. Přes léto tak přirozeně neposilovali, a to ani přesto, že přišli o dva ze svých klíčových hráčů. Útočník Antonín Honejsek s obráncem Petrem Zámorským odešli do finského Espoo, ten druhý pak ještě přijal nabídku smlouvy od slavnách New York Rangers, za jejichž farmu by nyní měl nastupovat.

Pro Petra Lešku bude páteční zápas speciální

Letní příprava se Beranům moc nepovedla, ze šesti zápasů totiý vyhráli pouze jeden, a to na RONA Cupu v Trenčíně se slovenskou Skalicí. Hned poté nestačili na další celky z území našeho východního souseda, konkrétně Zvolen, Nitru a právě domácí Trenčín. Na vlastním ledě pak padli proti extraligovým soupeřům z Třince a Karlových Varů.

Příprava tedy nesignalovala nic dobrého, ale první dvě kola skončila možná ještě hůře. Odvetu finále na ledě Komety přerušila mlha a zápas musel být odložen, duely s nováčky z Mladé Boleslavi a Olomouce skončili pro PSG porážkou. Nyní má však Zlín další motivaci, proč vybojovat první vítězství. Proti Liberci si velezkušený Petr Leška zahraje ve svém 1 100. utkání v extraligové kariéře.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1928
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky: hokej.zlin.cz
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)

Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Juraj Jurík
Trenér brankářů: Richard Hrazdíra
Vedoucí mužstva: Martin Kotásek

Změny v kádru před sezónou 2014/15

Odešli:

Kevin Rozum       – brankář – Hodonín
Petr Zámorský     – obránce – New York Rangers
Oldřich Horák     – obránce – Havířov (na hostování)
Antonín Honejsek  – útočník – Espoo (Fin.)
Marek Melenovský  – útočník – Jihlava (na hostování)
Lubomír Kovařík   – útočník – Prostějov (na hostování)

Přišli:

Tomáš Žižka       – obránce – Kometa Brno
Roman Vlach       – útočník – Karlovy Vary

Po nevydařeném začátku sezony už vypadá situace Bílých Tygrů o trošku lépe. Na prohry s Brnem a Slavií navázali výhrou proti hradeckém Mountfieldu ve velmi vyrovnaném duelu na domácím ledě. Vítěznou branku po vyrovnávací trefě Martina Barteka zařídil mladý obránce Radim Šimek, který skóroval i ve svém prvním zápase ročníku v Praze, a tak má tedy skvělou bilanci dvou gólů ve dvou kláních.

Martin Bartek skvělou trefou proti Mountfieldu vyrovnal utkání

Proti Hradci však Bílí Tygři podali skvělý týmový výkon a Bartek se Šimkem nebyli jediní klíčoví hráči. Dobře zachytal také Ján Lašák, jemuž se zpočátku sezony moc nedařilo. Skvěle se uvedl v dresu Liberce také nový slovenský útočník Martin Bakoš, jenž přišel před zápasem s Mountfieldem ze Slovanu Bratislava.

Rodák ze Spišské Nové Vsi hrál pravé křídlo ve třetí lajně s Tomášem Urbanem a Petrem Jelínkem a na ledě strávil téměř patnáct minut, ve kterých si připsal dvě střely na branku. "Vyhrálo se, za což jsem opravdu rád. Styl hokeje je malinko jiný, než jsem zvyklý. Je tu více soubojů. Ale ve druhé a třetí třetině jsem se dostal do tempa. Snad už to bude čím dál lepší," řekl po utkání novinářům.

Klání s týmem PSG Zlín začne v pátek v 17:30. Sledovat jej můžete buď na webové stránce onlajny.com nebo přímo tady na tygřích stránkách v sekci Live Stream.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR