Poslední zápas sezóny, Tygři přivítají Kohouty z Olomouce!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Tygři na domácím ledě přivítají v jejich posledním duelu letošního ročníku olomoucké Kohouty, ti mají k dispozici poslední generálku před baráží. Jak tento zajímavý duel dopadne se dozvíme již brzy, úvodní vhazování je naplánováno na netradičních 15 hodin.

HC Olomouc

Moru čeká poslední generálka před baráží, v play-down třikrát vyhrála a dvakrát na svého soupeře nestačila

Moru v neděli čeká poslední generálka před nechvalně proslulou baráží, do které vstoupí společně se Slavií, Chomutovem a Českými Budějovicemi. Motivace však bude velká, Olomoučtí se sami loňskou sezónu přes baráž do extraligy probojovali, nyní však stojí na opačné straně a budou muset svoji účast hájit.

Poslední duel odehráli Hanáci na ledě karlovarské Energie, ta prožívá vydařené období a na předchozí úspěchy i tentokráte navázala výhrou 3:2, i přestože Kohouti po úvodní periodě vedli 2:0.

Ofenzivě Moravanů kraluje po celou sezónu duo Rostislav Marosz-Roman Rác, první jmenovaný si připsal již 36 bodů za 11 branek a 25 asistencí, Rác zacílil přesně desetkrát a dvacetkrát gólovou akci sám založil. Dvojici doplňuje šikovný Jakub Herman, ten nasbíral prozatím 24 kanadských bodů.

V brankovišti Mory se k největšímu počtu minut i nejlepším statistikám propracoval Jiří Trvaj, nejstarší z trojice gólmanů nasbíral úspěšnost 91,16 % zásahů a průměr 2,64 branky na zápas. Jeho mladičký kolega Urbisch má sice lepší statistiky, ale zásahl pouze do čtyř soutěžních duelů.

Útočníci:

Rostislav Marosz    36 (11+25)
Roman Rác           30 (10+20)
Jakub Herman        24 (10+14)

Obránci:

Pavel Skrbek        22 (5+17)
Martin Vyrůbalík    16 (3+13)

Brankáři:

Tomáš Vošvrda    (1 643 minut) 3,40 branky na zápas/úspěšnost 88,80%
Jiří Trvaj       (1 684 minut) 2,64 branky na zápas/úspěšnost 91,16%
Jakub Urbisch      (118 minut) 1,50 branky na zápas/úspěšnost 93,75%

Tygři v poslední době nezažívají zrovna vydařené období, na výhru čekají již čtyři kola a dnešní zápas bude poslední šancí, jak si před severočeskými fanoušky zvýšit reputaci, jedná se totiž o poslední utkání letošního ročníku.

Severočeši v posledních čtyřech duelech prohráli, napraví svoji reputaci?

Minulé střetnutí odehráli Tygři v pátek, když zavítali na led pražské Slavie. Před tisícovkou návštěvníků šelmy neodehrály špatný duel, avšak koncovka rozhodla v prospěch hokejistů z hlavního města, ti si zásluhou Bednáře, Doležala a Andrese mohli připsat tříbodový zisk, který sice v této fázi soutěže již nic neznamená, ale potěší.

Produktivitě Severočechů velí mladíček Tomáš Filippi, který si vysloužil společně s Jakubem Valským a Radimem Šimkem pozvánku do reprezentace. Forward Tygrů za letošní sezónu dokázal nasbírat 43 bodů, když šestnáctkrát přesně zamířil a sedmadvacet gólů založil přesnou přihrávkou. Druhý v týmovém bodování je Petr Vampola, zkušený matador nastřádal čtrnáct tref a devatenáct asistencí. Třetí Radim Šimek dotáhl svoji produktivitu až na číslo 27.

Vít Vaněček a Tomáš Fučík, to jsou muži kteří ve zbytku sezóny dostávají na ledě prostor. První jmenovaný se přiblížil průměru 2,60 branek na zápas a úspěšnosti 89,9 %. Fučík má prozatím na svém kontě čtyři branky na jedno odchytané utkání.

Jak tento zajímavý duel dopadne se dozvíme již brzy, po jeho skončení navíc bude o postup do finále bojovat také juniorka, která ve Svijanské Aréně přivítá chomutovské Piráty. Zápas A-týmu začíná netradičně v 15:00, nejstarší mládežnická kategorie se představí od 19 hodin.

Útočníci:

Tomáš Filippi       43 (16+27)
Petr Vampola        33 (14+19)
Martin Bakoš        24 (13+11)

Obránci:

Radim Šimek         27 (12+15)
Ondřej Vitásek      10  (5+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (2795 minut) 2,28 branky na zápas/úspěšnost 92,24 %