Poslední prověrka před ostrým startem bude s vicemistrem

Date of publication Author Jiří Beníšek

Letní příprava a série přípravných utkání je pomalu u konce, fanouškům ledního hokeje se zrychluje dech. Ostrý start extraligy, letos zřejmě ozdobené startem řady hráčů z NHL, se blíží mílovými kroky. Proti Slavii nastoupí i Angel Krstev, který je jedním z extraligových hráčů, jimž byl umožněn střídavý start do Českých Budějovic.

Poslední prověrka Bílých Tygrů před ostrým startem extraligy je tady. V pátek v pravé poledne začne na ledě Svijanské arény souboj domácího týmu s úřadujícím vicemistrem ČR za loňský rok, s týmem Slavie Praha. Ta přijede bez svého hlavního kouče Vladimíra Růžičky, který vede reprezentaci na Světovém poháru. Slavia je jeden z dvojice týmů, který Bílé Tygry v přípravě porazil. Stalo se to na stadionu v Edenu dne 27. srpna a slávisté vyhráli 4:1. Bílí Tygři jim tedy mají co vracet.

V úterním přípravném utkání se poprvé v dresu Bílých Tygrů představili i hráči z NHL - Vrbata, Nedorost a Kotalík. S jejich nasazením počítá trenér Josef Paleček i v pátečním utkání proti Slavii. "Hrát budeme ve stejné sestavě, jako v úterý proti Kladnu. V obraně nastoupí tedy i Krstev, který jinak bude hrát na střídavý start v Českých Budějovicích," uvedl trenér Bílých Tygrů Josef Paleček. Útočná řada posil z NHL tedy v pátek naskočí do druhého utkání, v tom prvním se vítěznou brankou blýskl Radim Vrbata. Určitě by nebyl proti, pokud by si střelecký úspěch zopakoval i proti slávistům.

Poslední přípravné utkání před sezónou začíná ve Svijanské aréně v pátek ve 12 hodin, poté už mužstvo Bílých Tygrů čeká ostrý start v Pardubicích a to 17. září. První domácí utkání v novém ročníku extraligy sehrají Bílí Tygři ve Svijanské aréně v neděli 19. září proti Jihlavě.

Slávisté se stejně jako v počátku loňské sezóny velmi trápí. Z dvanácti přípravných zápasů vyhrála Slavia jen třikrát, v úvodu 7:5 v Litvínově a pak na konci srpna 4:1 doma s Bílými Tygry a 2:1 s Berounem. S Krefeldem v Německu uhrála remízu 2:2, zbylých osm zápasů ale prohrála.

Příprava Slavie:

Slavia - Sparta 2:3
Litvínov - Slavia 5:7
Slavia - Litvínov 3:4
Slavia - Karlovy Vary 1:2
Slavia - Norimberk 1:5
Sparta - Slavia 3:0
Norimberk - Slavia 4:1
Krefeld - Slavia 2:2
Servette - Slavia 6:5
Slavia - Liberec 4:1
Slavia - Beroun 2:1