Poslední klasický přípravný zápas, smlsnou si Tygři na Slavii?

L i b e r e c - Liberecké Bílé Tygry čeká poslední ryze přípravné utkání. Narazí v něm na pražskou Slavii, která z dosavadních devíti zápasů prohrála pouze jediný. Tygři mají navíc sešívaným co oplácet, pražský celek byl totiž úspěšnější v prvním letošním vzájemném střetnutí na začátku srpna.

HC Slavia Praha

V kádru Slavie došlo v létě k řadě změn

Plzeň byla v úterý prvním týmem, který dokázal přerušit slávistickou neporazitelnost. Ta trvala plných osm zápasů. Jedinou branku utkání zaznamenal ve 44. minutě Ondřej Kratěna a rozhodl tak o vítězství klubu ze západních Čech.

Pražané předtím dokázali svou dobrou formu potvrdit například i v zápasech turnaje Hockeyades hraného ve švýcarském Vallée de Joux, když se jim podařilo postupně porazit Ženevu, Fribourg a ve finále pak ruskou Ladu Togliatti. Vítěznou branku si tehdy připsal až 11 sekund před koncem prodloužení Jaroslav Bednář.

Ukazuje se tak, že změny, které se před začátkem přípravy udály, by mohly být pro tento pražský celek do nadcházejí sezóny to pravé. Musíme si ale počkat, do jaké míry sešívaným forma vydrží i pro ostrý start sezony.

Bílým Tygrům se v posledním zápase na ledě Kolína nad Rýnem dařilo, dokázali si tu po vítězství 4:1 připsat první tři body v Lize mistrů a celkově druhou letošní předsezónní výhru. Výrazně se pod ni podepsal zkušený útočník Petr Vampola, který vsítil dvě branky.

Zasáhne již do utkání nový kapitán Jan Výtisk?

Na tento výsledek určitě budou chtít Tygři navázat v duelu se Slavií, se kterou se Liberečtí již v letošní přípravě setkali. V pražském Edenu na začátku srpna padla jediná branka, kterou se Michal Poletín postaral o hubené vítězství sešívaných. Právě ze Slavie během letní přestávky do Liberce přišli Lukáš Krenželok a Petr Jelínek, pro tuto dvojici tak bude vzájemná konfrontace s jejich bývalým klubem o to pikantnější.

Po tomto závěrečném tradičním přípravném duelu čekají liberecké hráče už pouze dva zápasy v hokejové Lize mistrů, domácí a venkovní utkání s Košicemi. V pátek 12. září pak konečně vtrhnou do extraligy, a to hned proti loňskému finalistovi, Kometě Brno. Na souhru již nezbývá mnoho času, i proto bude střetnutí se Slavií důležitou přípravou.