Pod lupou: Jan Holub

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V nedělním souboji s pražskou Slavií jsme se v rámci rubriky ‚Pod lupou‘ zaměřili na obránce Jana Holuba. Liberecká čtyřiatřicítka patří v kádru k tradičnímu inventáři, vždyť v extralize nastupuje v libereckém dresu již desátou sezonu.

00:40 Jan Holub zahajuje své první střídání v obraném páru s Darrellem Hayem, s nímž trávil na ledě většinu střídání. Hned v prvním střídání také blokuje soupeřovu ránu od modré a odvrací nebezpečí od liberecké klece.

02:30 Tygři hrají první oslabení a jeho průběhu se na led dostává i Holub, který si v něm poctivě plní obranné povinnosti a pomáhá ostatním k jeho úspěšnému ubránění.

18:21 Důkladně sledovaný zadák nastupuje na začátek přesilové hry Liberce v obranném páru s Martinem Čakajíkem. Početní výhodu nezačal ale nejlépe, když nedokázal včas zachytit Nedvědovu přihrávku a následně vystavil tým ofsajdu.

18:41 V té samé přesilové hře se také Jan dostává ke svému prvnímu střeleckému pokusu. Tvrdý projektil, na který mu nabil Čakajík však postrádá přesnost a končí vedle branky Slavie.

Shrnutí první třetiny: V první třetině Jan Holub absolvoval osm střídání, během kterých strávil na ledě celkem 6 minut a 26 vteřin, z čehož odehrál čtyřicet dva vteřin v oslabení a minutu a devět vteřin v přesilové hře. V první periodě jsme mu také napočítali jeden nepřesný pokus a jednu zblokovanou střelu.

20:13 Do druhé třetiny naskakuje Jan v rámci přesilovkového komanda, na modré je znovu s Martinem Čakajíkem.

21:09 Tygři zaznamenávají přesný zásah v přesilové hře, jímž Michal Bárta strhává vedené na domácí stranu. Na modré čáře je při právě využité přesilovce 5 na 3 Jan Holub.

22:22 Zadák s číslem 34 na zádech si plní také defenzivní povinnosti při bránění přesilové hry soupeře. A také tentokrát je společně s dalšími třemi Tygry úspěšný.

30:07 Liberecký obránce vysílá od modré čáry další nepřesnou ránu, tato se ale nepříjemně odrazila od zadního hrazení a Kopřiva měl co dělat, aby si ji sám nesrazil do brány.

Liberecký zadák strávil na ledě slušnou porci minut, bodově se však neprosadil.

37:02 Jan Holub znovu na ledě s pouze třemi spoluhráči. Tentokrát již liberecká sestava povoluje a Slavia snižuje na 2:3. Holubovi chybělo pouze pár centimetrů ke zblokování střely Tomáše Svobody, čímž by brance zabránil.

Shrnutí druhé třetiny: Liberecký zadák si ve druhé periodě přidal jedno střídání, což se ovšem na jeho ice-timu neprojevilo, jelikož na ledě znovu strávil 6 minut a 26 vteřin. V přesilové hře se tentokrát mihnul na 22 vteřin, zatímco v oslabení tentokrát odehrál minutu a sedmnáct vteřin. I v této třetině zaznamenal jednu nepřesnou střelu, která nakonec hosty ohrozila, a jeden zastavený pokus soupeře.

40:01 Do druhé třetiny nastoupil Jan již od úvodního buly, kdy pokračovalo liberecké oslabení ze samotného závěru druhé třetiny.

58:50 Samotný závěr utkání a Jan Holub předvádí velmi důležitý zákrok v defenzivě. Před hostujícím Svobodou, který operuje na brankovišti, se objevuje volný kotouč, Holub ale včas zakročuje a útočníka v červenobílém dresu zvládá zablokovat. I díky tomu následuje prodloužení.

Shrnutí třetí třetiny: Ve třetí třetině se námi sledovaný hráč prezentoval znovu v devíti střídáních, které celkem zabraly 6 minut a jednu vteřinu. Minutu a padesát jedna vteřin pak v této periodě odehrál v oslabení. V početní výhodě se ve třetí třetině na led nedostal. V posledních dvaceti minutách základní hrací doby se Janu Holubovi také nepodařilo ohrozit soupeřovu klec, ovšem soupeřovi útočníky počastoval třemi hity.

Prodloužení: V pěti nastavených minutách se Jan do žádné vážnější situace nedostal a ani žádnou takovou nemusel řešit. To i přesto, že na ledě strávil slušných 106 vteřin. Do následných samostatných nájezdů nezasáhl.