Pod Ještěd míří Sparta. Bude domácí neporazitelnost pokračovat?

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Ve středu od 18 hodin se náš tým počtvrté v tomto ročníku představí před domácími diváky. Do Liberce zavítá pražská Sparta, která se v tabulce nachází pouze o skóre před Tygry. Prodlouží svěřenci Filipa Pešána svou domácí neporazitelnost a poskočí v tabulce na první místo?

Tygři doma neztrácejí. Bude série pokračovat?

Z Home Credit Areny se v probíhající extraligové sezoně zatím stala nedobytná tvrz. Přestože už pod Ještěd přicestovali soupeři, jako úřadující šampioni z Litvínova, do té doby neporažený Hradec nebo silný Třinec, všichni se vraceli z Liberce z prázdnou. Tentokrát stojí v cestě další věhlasný celek, pražská Sparta.

„Naším cílem bylo udělat tu takovou tvrz, kam se nebude jezdit pro body. A přesně to se nám zatím daří. Chceme si tu vydobýt určitý respekt, aby sem soupeři přijížděli s tím, že je zápas bude bolet a nedostanou nic zadarmo,“ říká k domácí neporazitelnosti mladík Vít Jonák.

Mimochodem, podobnou sérii zatím drží také Sparta. Ta zatím před vlastním publikem dosud ztratila pouze jeden bod, když Mountfield porazila až po samostatných nájezdech. Venku se ji už však tolik nedaří. Ve třech zápasech na ledě soupeře totiž zvítězila jen jednou, k čemuž přidala pouze bod za prohru po nájezdech v Litvínově.

Souboj o první příčku

To v současné situaci stačí na druhou příčku v tabulce, pouze o skóre před Bílými Tygry na třetím místě. S dvanácti body navíc oba celky ztrácejí jen jeden na aktuálně vedoucí Mladou Boleslav. Vzhledem k tomu, že se zbývající duely odehrají až v pátek, vítěz středečního střetnutí se minimálně do pátku dostane na výsluní tabulky.

V minulé sezoně se oba týmy v Home Credit Areně podělily o body rovným dílem. V listopadu sice zvítězila Sparta vysoko 6:3, v závěru ročníku si však svěřenci Filipa Pešána napravili renomé, když zvítězili 5:2 a udrželi tak naživu šance na postup do play-off.

Na Spartu už navíc Bílí Tygři jednou narazili i letos, a to v rámci přípravy. Pražský tým byl totiž jediným celkem, který dokázal naše hráče v přípravném duelu porazit. Po první třetině sice Tygři vedli, domácí se však ve druhém dějství trefili hned třikrát a otočili tak vývoj zápasu.

Dokáží se z toho naši hráči poučit a v soutěžím duelu Spartě porážku oplatit? Přijďte Tygry do Home Credit Areny od 18 hodin podpořit! Bude to boj.

Bílí Tygři Liberec versus HC Sparta Praha

Počet zápasů: 52
Bilance: 17 – 5 – 0 – 7 – 23
Skóre: 135:148
Průměrná návštěva: 5 907

Bílí Tygři se pokusí navázat na nedělní povedený zápas, v němž předčili Třinec, tehdy rovněž sousedy v tabulce.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR