Pod Ještěd míří "Perníkáři" z Pardubic

Date of publication Author Lukáš Rejmon

L I B E R E C – Deklasují opět Bílí Tygři „Perníkáře“ z Pardubic??? Na to nám dá odpověď páteční duel 9. kola 02 ELH. V týmu už budou chybět Martin Hlavačka společně s Leošem Čermákem, kteří posílili Slavii.

Základní informace o soupeři:

HC Moeller Pardubice

Rok založení: 1923
Klubové barvy: bílá, červená
Vedení klubu:
Předseda představenstva: Mgr. HEŘMAN Ondřej
Generální manažer: KUSÝ Zbyněk
Realizační tým:
Trenéři: ŘÍHA Miloš a ROHLÍK Pavel

Internetové stránky: http://www.hcpce.cz

Zprávy z Pardubic

V týmu z východních Čech nezůstal po loňské neúspěšné sezóně kámen na kameni. Kádr postupně opustili dlouholeté opory: Ladislav Lubina, Michal Mikeska, Lubomír Korhoň, Tomas Razingar a nakonec i základní kámen obranných řad Petr Mudroch. Tyto hráče postupně nahradili Aleš Píša, Martin Čech, Zdeněk Ondřej a Dušan Andrašovský.

Nově sestavený tým vlétl do letošní sezóny jako uragán. „Perníkáři“, kteří v poslední extraligové sezóně nepostoupili do playoff, chtěli dát zapomenout na loňská trápení, první 3 zápasy letošního ročníku 02 ELH s velkým přehledem zvítězili a usadili se na prvním místě tabulky.

Pak jako by se pardubický stroj zadrhl a prohra s věčným rivalem ze Zlína poslala tým opět do kolen. Po porážce od Hamé následovali další dvě a tým z Pardubic tak spadl z prvního místa až do středu tabulky. Poslední vítězství však naznačilo, že se opět zvedá a určitě v Liberci nedá kůži lacino.

Trenéři Miloš Říha a Pavel Rohlík mohou v pátečním utkání počítat s kompletním kádrem, ještě i s obráncem Robertem Kántorem, který od příštího měsíce posílí švédský tým z Färjerstadu. V týmu také poprvé nastoupí staronová posila Aleš Píša, kterému vypršel před pátečním duelem disciplinární trest.

Statistiky Pardubic

Kanadské bodování:
Sýkora Petr  8 (7+1)
Hlinka Miroslav  8 (4+4)
Rolínek Tomáš  6 (3+3)
Brankáři:
Ján Lašák 2,12/zápas - úspěšnost 93,55
Koutský Vladislav 5,62/zápas - úspěšnost 83,33

Zprávy od Bílých Tygrů z Liberce

Po další porážce na hřištích soupeřů, tentokráte na ledě Vítkovic, si budou chtít liberečtí hokejisté určitě spravit chuť na týmu z „města perníku“, se kterým měl v loňské sezóně neuvěřitelnou bilanci – 12 bodů při skóre 19:6!

Bílým Tygrům se zatím v letošní sezóně příliš nedaří, ale domácí zápasy vyhrávají zejména díky obrovské vůli, kterou naposledy předvedli v poslední třetině duelu proti Slavii, kdy smazali tříbrankové manko hostujícího celku a zvítězili.

V pátečním duelu může trenér Mgr. Josef Paleček počítat s kádrem již bez Martina Hlavačky a Leoše Čermáka, kteří ve středu posílili tým ze Sazka Arény. Do utkání pravděpodobně nezasáhnou ani zranění Čutta s Hniličkou.

Statistiky Bílých Tygrů

Kanadské bodování:
Vaic Lubomír      5 (2+3)
Podkonický Andrej 5 (2+3)
Jiruš Valdemar    4 (2+2)
Brankáři:
Hnilička Milan 2,16/zápas - úspěšnost 93,75
Stejskal Jiří  3,00/zápas – úspěšnost 90,48
Filip Šindelář 2,03/zápas – úspěšnost 94,12

Předpokládané sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Holub, Zíb, Krstev, Rýgl - Vaic, Podkonický, Šachl - Pletka, Pabiška, Tomajko - Hruška, Vampola, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek.

Pardubice: Lašák – Píša, Snopek, Havíř, Koma, Čáslava, Novotný, Linhart, M. Šeda – Sýkora, Blažek, Rolínek – Čaloun, Koukal, Kolář – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Starý, Tvrdík, Nakládal.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR