Po třech zápasech znovu doma! Tygři přivítají pardubické Dynamo

Liberec - V neděli se naši hráči po třech extraligových kolech na venkovních kluzištích konečně vrací na domácí půdu. Do Home Credit Areny nezvykle až od 17 hodin zavítají nevyzpytatelné Pardubice. Dokáží naši hráči navázat na výhru 4:1, kterou si připsali v 9. kole na ledě soupeře?

Na hranici předkola play-off

Pardubice zatím v probíhajícím ročníku předvádějí poněkud nevyrovnané výkony. Střídají vydařenější zápasy s těmi méně povedenými a momentálně jim tak patří 11. pozice, čtyři body za místy zajišťujícími postup do předkola play-off. Na východě Čech si jistě představovali lepší start do sezony.

To však vůbec neznamená, že by Pardubice nedokázaly připravit o body i velmi silné soupeře. Stačí se podívat na jejich výsledky. Dynamo dokázalo například přehrát aktuálně třetí Mladou Boleslav 5:1, dvakrát si poradilo s Třincem a z posledních dvou duelů ve Vítkovicích a s Olomoucí dokázalo vybojovat pět bodů.

Ve vyrovnané tabulce navíc ztrácí čtyři body také na osmé Vítkovice, stačí tak několik podařených zápasů a svěřenci Richarda Krále se rázem mohou značně posunout směrem vzhůru. Tuto sérii by jistě rádi odstartovali právě pod Ještědem.

Jedním z důvodů, proč se Pardubicím zatím příliš nedařilo, byla absence výrazného ofenzivního lídra. Nejlépe si zatím vedl Tomáš Marcinko, který je však v tabulce extraligové produktivity celkově až na 64. příčce s deseti body. Útočné snažení se tak nyní bude snažit nakopnout například mladý Jakub Orsava, který před několika dny zamířil na východ Čech z Třince výměnou za Radoslava Tybora.

Dostihy o první příčku pokračují

To náš tým zatím mohl v sezoně řešit příjemnější starosti. Také po pátečním 21. kole totiž vévodí extraligové tabulce, přestože na chomutovské Piráty Tygři v prodloužení nestačili a prohráli 2:3. Náš hlavní konkurent, Plzeň, totiž také ztratila, když v nájezdech podlehla Hradci, a nadále zůstává bod pozadu. Navíc má o na svém kontě o jedno odehrané utkání více.

V pátek Tygři rovněž zakončili sérii tří venkovních duelů v řadě. Z ledových ploch tří velmi silných soupeřů se ani jednou nevraceli bez bodu. Jednou z toho byla výhra v prodloužení, když svěřenci Filipa Pešána otočili duel v Třinci, následně v nájezdové loterii podlehli Spartě a v Chomutově pro změnu kapitulovali v prodloužení.

Doma je ale Liberec zatím velmi úspěšný. V deseti duelech pouze dvakrát prohráli, přičemž na Plzeň nestačili až v nájezdech, naopak v šesti případech brali naši hráči tři body a dvakrát se radovali v prodloužení či nájezdech. S touto bilancí patří mezi nejlepší celky extraligy a Home Credit Arena je tak skutečně těžko dobyvatelnou pevností.

Nyní se zde Tygři pokusí navázat na povedený duel v Pardubicích z úvodu sezony. V tomto prvním vzájemném střetnutí se sice dlouho hrálo nerozhodně, poslední třetinu ale ovládly šelmy poměrem 3:0 a celkově tak z východu Čech odjížděli s výhrou 4:1. Svůj podíl na tom gólem a asistencí měl i Petr Jelínek, který je aktuálně čtvrtým hráčem kanadského bodování celé extraligy.

Trenér Filip Pešán však s celým duelem nebyl tolik spokojen. „Do utkání jsme vstoupili bojácně, k naší hře jsme se dostali až ve třetí třetině. Domácí hráli aktivní a důrazný hokej, s čímž jsme měli problémy. Naštěstí jsme byli trpěliví a vydrželi. V rozhodujících situacích se ukázalo, že máme sebevědomí, díky kterému jsme dokázali sehrát gólové situace do prázdné branky,“ komentoval tehdy zápas.

Bude druhý vzájemný duel v této sezoně podobný tomu prvnímu a dokáží Tygři vybojovat další tři body v přetahované o první místo tabulky? Přijďte naše hráče podpořit! Úvodní buly je tentokrát naplánováno na 17 hodin.

Vzájemná bilance v základní části extraligy

Počet zápasů: 53
Bilance: 17 – 9 – 1 – 2 – 24
Skóre: 147:154
Průměrná návštěva: 7 171

Poslední domácí zápas s Pardubicemi v minulé sezoně Tygrům vyšel, dokáží na toto utkání navázat?