Po Honzovi jsme okamžitě skočili, říká Filip Pešán

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Ještě před rozhovorem prozradil asistent trenéra Filip Pešán, že v extralize neměl v lásce dva hráče. Radka Matějovského a Jana Výtiska, prý pro jejich tvrdší styl hry, který protihráče nutí oplácet a snižuje jejich koncentraci. Nyní si už ale může oddychnout, oba hráči jsou ve službách Bílých Tygrů. Jan Výtisk přišel do Liberce teprve ve čtvrtek, ale už stačil fandům dokázat, co je to tvrdá obranná hra.

Jak dlouho jste vlastně Honzu měli v hledáčku, kdy přišel první zájem o jeho služby v libereckých barvách?

Honzu jsme měli v hledáčku už od loňské sezóny, tehdy byl ale pod smlouvou v Třinci, takže žádná konkrétní jednání neproběhla. Typ obránce jakým je Honza Výtisk jsme ale hledali už druhou sezónu.

Kdy se upekl přestup Honzy z Třince do Liberce?

Kontakt začal ze strany agenta Honzy Výtiska, protože Honza nebyl v Třinci příliš spokojený. Jsou to asi dva, nebo tři dny zpátky, kdy jsme byli kontaktováni s tím, že by Honza měl zájem o nějaký trejd. My jsme po této nabídce samozřejmě okamžitě skočili.

Jaké jsou přednosti Honzy Výtiska?

Především je to velmi zkušený bek, navíc dobře silově vybavený, který se zbytečně nehrne do ofenzivy. Zdobí ho jednoduchá hra a obětavost, hraje tvrdě do těla. Tohle všechno jsou atributy, které každý trenér v týmu chce a potřebuje.

Očekáváte od něj, že by měl převzít vůdčí úlohu v obranných řadách týmu?

Podle mě se Honza určitě zařadí mezi vůdčí typy v mančaftu. Slyšel jsem, že to je i dobrý týmový parťák, což je také pozitivní. Takže by se určitě měl zařadit mezi vůdčí typy.

Honza se představil už ve čtvrtečním zápase, když ještě ráno absolvoval trénink v Třinci, nebyl to risk nasadit ho hned do utkání?

Po té stránce, že s námi Honza prakticky netrénoval a byl přes den na dlouhé cestě, tak to risk byl. Na druhou stranu, jak jsem už řekl, on je velmi dobře fyzicky připraven. Navíc to mohl být ten pravý impulz pro tým, nechtěli jsme dál čekat a vyplatilo se nám to.

O jaký typ kontraktu se jedná, jde pouze o hostování, nebo je převzata smlouva?

Od Třince jsme převzali celý kontrakt, jehož platnost je až do konce příští sezóny.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu