Play-out může být někdy těžší než play-off, míní Bakoš

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c - Náboj, emoce, góly, bitky. Nic z toho nechybělo v malém derby s Mladou Boleslaví uzavírající základní část Extraligy. Daleko více by však všechny tyto náležitosti slušely boji o předkolo. To sice bylo již po předešlé prohře v Karlových Varech nenávratně pryč, tím víc však možná výkon Tygrů potěšil. „Jsme rádi kvůli divákům, kteří na utkání přišli. Bojovali jsme, vyhráli a dokázali, že hokej umíme hrát,“ komentoval liberecko-boleslavský souboj na ostří nože dvojnásobný střelec Martin Bakoš.

V třaskavém utkání to byli hosté, kdo se jako první přihlásili o vedení, a to hned dvakrát za sebou. Tygři se ale rozhodli nedat kůži lacino: nejdříve si vybojovali vyrovnání a záhy i zápas otočili ve svůj prospěch. Za trefou na 2:2 stál právě Martin Bakoš, který předešlých devět minut strávil spolu s dalšími spoluhráči na trestné a pobyt na ní mu zjevně přišel k duhu: liberecký útočník vyhladověl a sotva se za ním zavřela dvířka, pelášil na osamoceného Růžička a vyrovnal.

„Dostal jsem to na ruku dobře od Dernera,“ poznamenal úspěšný střelec. Že by ale své zakončení důkladně promýšlel? Kdepak. „Nerozmýšlel jsem dopředu, co udělám, protože každý brankář reaguje jinak,“ upřesňoval dále slovenský forvard okolnosti svého zakončení.

Martin Bakoš se na vítězství proti Mladé Boleslavi podílel dvěma brankami
V následujícím dění již Liberečtí soka z Mladé Boleslavi k otěžím zápasu nepustili a stav s přehledem kontrolovali. Základní část tak uzavřeli vítězstvím 6:3 a ačkoliv tři body za velkolepou bitvu již na jejich účasti v play-out nic nezměnily, jsou i tak pro liberecké borce vzhledem k nadcházejícímu play-out velmi důležité.

„Někdy to jsou těžší a bojovnější zápasy, jak ty v play-off,“ upozorňoval Bakoš. „My sice máme náskok, ale ty týmy budou hrát naplno, protože vědí, že i kdyby měli sestoupit, tak musí chytit nějakou tu formu,“ pokračoval dále.

Takže zatímco ještě před pár dny se veškeré snažení upínalo k vyřazovací části, momentálně své úsilí Bílí Tygři musí přeorientovat na play-out. „Velmi jsme to chtěli, ale takový je hokej. Měli jsme dobrou sérii, pak ale přišel tlak, že musíme a musíme zvítězit. Ten prohraný zápas s Karlovými Vary hodně mrzí, tam nám to předkolo uteklo. Naháněli jsme to zkrátka na poslední chvíli,“ litoval Bakoš. Nejen dle něj je cíl v boji o udržení jasný: Co nejdříve se zachránit a hrát pěkný hokej, který bude pro diváky atraktivní.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR