Petr Vampola: Musíme si sáhnout do svědomí a jít do dalšího zápasu s čistou hlavou

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Nová sezona vypukla pátečním duelem s Kometou, ve kterém měli Bílí Tygři dobře nakročeno k úspěchu, nepovedlo se jim však dotáhnout duel do vítězného konce. Brno se mohlo radovat z dvoubrankové výhry a o utkání si pak s novináři promluvil Petr Vampola, jeden z vůdců severočeského klubu.

Petře, třikrát jste vedli, ale nakonec z toho není ani bod. Co bylo v posledním dějství špatně?
Nevím, co k tomu říct. Nemyslím si, že by to byl z našeho pohledu špatný zápas. Brno hrálo výborně a my jsme přesto měli dvakrát vedení. Oni ale vyrovnali a pak se nám to bohužel nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Kometa nám odskočila o dvě branky a třetí dvacetiminutovku zaslouženě vyhrála.

Co bylo podle tebe tím rozdílovým faktorem? Zápas byl přeci jen po většinu doby vyrovnaný...
Myslím, že celých šedesát minut se hrál vyrovnaný hokej. Brno má skvělý tým a hrálo výborně. Nechci tím říct, že jsme hráli špatně. Naopak, odvedli jsme také dobrou práci, ale některé věci budeme muset zlepšit. Říct si k tomu něco a do dalšího zápasu jít s čistou hlavou.

Krátce před závěrem jsi byl nešťastně vyloučen, jak se na to zpětně díváš, mělo to nějaký dopad na výsledek?
Ani bych to nekomentoval, byl to ode mne faul, ale předcházely mu tam nějaké věci. Nerad bych se k tomu ale vracel, zápas skončil, my jsme prohráli, a jak říkám, jdeme dál.

Dnes to bylo první utkání s menším středním pásmem, myslíš, že se to nějak projevilo na zápase?
Těžko se to hodnotí, už jsme takhle odehráli deset zápasů a myslím, že za tu dobu jsme si na to zvykli. Dneska se nám ale nepovedlo toho využít a my půjdeme do dalšího duelu s tím, aby se to povedlo.

Co přesně myslíš, že je potřeba zlepšit před nedělním kláním se Slavií?
Nedokážu to přesně říct, zítra nám trenéři ukážou něco na videu a my si k tomu něco řekneme. Myslím, že to nebyl špatný zápas od nás, ale dělali jsme zbytečné chyby, které však možná vycházely z jakési přemotivovanosti. Zítra si k tomu něco řekneme a v neděli jdeme do dalšího zápasu.

Směrem dopředu to ale vypadalo dobře, zatímco dozadu už tolik ne. Vidíš to stejně?
Dali jsme tři góly a na to by se mělo vyhrávat. Pět jsme jich ale dostali a to je špatná vizitka. Myslím, že každý si musí sáhnout do vlastního svědomí a říct si, co pro to udělal a co ne, a do dalšího zápasu jít s čistou hlavou a odmakat to.

Díky Petře za rozhovor a ať se daří!

Slavná trojice aneb selská jízda