Petr Šachl podepsal novou smlouvu, staronovým přírůstkem je Richard Jareš

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Bílí Tygři dnes podepsali novou dvouletou smlouvu s útočníkem Petrem Šachlem, který tak naváže na své dosavadní tříleté působení.

Staronovou posilou zadních řad je Richard Jareš, který podepsal smlouvu na dva roky s roční opcí.

Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha k příchodu Richarda Jareše:

O Richarda jsme projevovali zájem již v průběhu sezóny. Je to hráč, který byl pro nás velice zajímavý, jelikož již u nás působil a zná zdejší prostředí. Ve Znojmě se navíc vypracoval mezi klíčové obránce Orlů, a my tak věříme, že pro nás bude posilou jak kvalitativní, tak i charakterovou. O Richarda měl veliký zájem i Dušan Gregor, protože mu svými schopnostmi zapadá do koncepce, kterou chceme produkovat.

Profil Richarda Jareše:

Richard Jareš se narodil 23. února 1981 v Hradci Králové. Ve východočeském městě udělal své první hokejové krůčky, když se přes mládežnické celky probojoval až do juniorského týmu. Ještě jako junior přesídlil Jareš do Vítkovic, po jedné odehrané sezóně však přestoupil do Liberce.

S Bílými Tygry zažil v roce 2002 postup do extraligy, ale stabilní místo v libereckém kádru si nevybojoval. Až do roku 2005, kdy z Liberce odešel, odehrál v tygřím dresu 45 zápasů, ve kterých si připsal 6 bodů. Většinu času strávil na hostování v Jablonci, Písku, Berouně či Mladé Boleslavi. Právě ve městě automobilů Jareš nastupoval pod trenérem Hořavou, který si ho s sebou vytáhl na další angažmá ve Znojmě.

Zde Jareš hokejově pookřál a během třech sezón si vybudoval pozici klíčového beka Znojma. Dařilo se mu jak v defenzivě, tak i v produktivitě. V sezóně 2007/2008 dokonce nasbíral neuvěřitelných 22 bodů (11+11) a stal se třetím neproduktivnějším obráncem extraligy. Celkově za tři roky odehrál v dresu Orlů včetně play-off 177 zápasů, ve kterých získal 32 bodů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu