Petr Kolmann: První zápas v extralize, to si budu pamatovat do konce života

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - První extraligový zápas a hned okořeněn výhrou 7:1 proti Spartě. Krásnější první extraligový start si snad ani obránce Petr Kolmann nemohl přát. Nová naděje libereckého hokeje letí vzhůru jako kometa. Nejdříve začal sezónu v druhé lize, aby si pak zkusil první ligu za Benátky a teď zakotvil v A-týmu Bílých Tygrů.

Gratuluju k extraligové premiéře. Konečně ses dočkal po třech zápasech proseděných na střídačce. Jaké to bylo?
Tak určitě jsem rád, že jsem dnes dostal šanci a myslím si, že to dnes nebylo vůbec špatné.

Tvé první střídaní a hned oslabení. Bylo to těžké tam takhle naskočit?
Nevím, jestli to bylo vůbec první střídání, ale šel jsem tam asi ve třetí minutě druhé třetiny. Rozcvičil jsem se o přestávce v šatně a všechno bylo pak v pohodě.

Jak jsi se svým výkonem po zápase spokojen?
Dostal jsem lehkou pochvalu, takže to je v pohodě. (smích)

Celou sezónu jsi hrál v první lize a teď skok do extraligy. Jaký je rozdíl?
Tak nejdříve to musím upřesnit. Ze začátku sezóny jsem nastupoval v druhé lize (Česká Lípa), pak první lize (Benátky) a teď extraliga. Je to o hodně rychlejší než první liga a s druhou ligou se to už vůbec nedá srovnat.

Takový zápas a ještě k tomu extraligová premiéra - to ti asi zůstane dlouho v paměti?
Samozřejmě! První zápas v extralize, to si budu pamatovat do konce života.

Dnes ses do statistik zapsal bohužel jen vyloučením. Tvému trestu předcházela obrovská šance Pavla Kašpaříka a hned na druhou stranu uháněl sparťanský útočník Petr Ton. Zatáhl jsi úmyslně za záchrannou brzdu?
On tam jel Toňák skoro sám na bránu. Našlápl, a tak jsem ho radši zfauloval. Co jsem měl dělat jiného?

Myslíš, že se ti teď otevřely dvířka do A-týmu Bílých Tygrů?
Teď jsou tu zranění obránci, tak jsem dostal šanci. Jako jeden z mála kluků jsem liberecký odchovanec a snažím se ji chytit za pačesy.

Kdy to bude do základní sestavy?
Snad co nejdřív. Budu pro to dělat všechno.

Jak sis ke konci užíval tu vítěznou atmosféru?
Je to nádhera a něco prostě úžasného. Skoro sedm tisíc lidí, to jsem v životě nezažil na střídačce, možná snad jenom z publika. (Smích)

Vyhráli jste 7:1, to jste asi neočekávali, že to bude až takový rozdíl?
Čekali jsme, že to bude celý zápas vyrovnaný. Je to ale jenom dobře, že to skončilo takto pro nás. Tahle výhra nás nakopne do dalších zápasů.

Co tě v nejbližších dnech teď vůbec čeká?
Zítra jdu za Benátky a jedeme do Olomouce a až pak se uvidí, co bude dál.