Petr Jelínek: Snad jsme alespoň trochu odčinili minulé zápasy

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Petr Jelínek dosud v osmi kolech vstřelil pouze jediný gól, v neděli však nasměroval Tygry hned dvěma zásahy k vítězství nad Pardubicemi. "Hlavně jsme chtěli odčinit páteční porážku se Spartou," hlásí spokojený střelec.

Předpokládám, že jste chtěli dát především zapomenout na páteční porážku se Spartou?
Přesně tak, v první řadě jsme chtěli odčinit minulé zápasy, kde jsme nehráli vůbec dobře. Myslím si, že se nám to celkem povedlo. Všichni jsme makali naplno, tlačili jsme se do branky a co je nejdůležitější, konečně jsme se také prosadili střelecky.

Potěšilo tě, že ses po gólovém trápení hned dvakrát prosadil?
Tak nebudu tvrdit, že by mě to netěšilo. (úsměv) Ale co je nejdůležitější, to je fakt, že máme tři body. Po pátečním zápase na ledě Sparty jsme se potřebovali za každou cenu odrazit a napravit si dojem.

Nicméně celkově se vaší formaci dosud nedařilo. Čím to bylo?
Tak už to občas v hokeji bývá. Mohli jsme dělat maximum, ale nedařilo se nám skórovat. A pak přijde takovýhle zápas, kdy vám pomůže i trochu štěstí, jako třeba při mém druhém gólu, který si vlastně daly Pardubice samy. Zase nám to může jen pomoct.

Pomohlo vám přeházení formací?
Byli jsme v situaci, že jsme si nemohli moc vybírat. Bylo to rozhodnutí trenéra a my jako hráči ho musíme akceptovat. Jak se ukázalo, proti Pardubicím nám to vyšlo. Teď uvidíme, v jakém složení budeme jako formace hrát dál.

V úterý váš čeká utkání Ligy mistrů s Davosem. Může vám pomoci, že na chvíli přepnete z extraligy na jinou soutěž?
Já věřím, že nám to pomůže. Když se ohlídneme na minulou sezonu, hráli jsme s Karlstadem doma a poté jsme rozjeli šňůru třinácti výher. Když nic jiného, zůstaneme v plném zápasovém tempu.

Co od tohoto zápasu očekáváš?
Bude to podle mě úplně jiný hokej. Davos bude hrát hodně technicky, ofenzivně. Skvěle hrají na puku a tlačí se do branky. Je to zkrátka takový ten klasický švýcarský styl. Nebude to tak defenzivní, jako v extralize.

Může vám to vyhovovat?
To uvidíme v úterý! (smích)

Osamocený Petr Jelínek

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu