Péťa by mohl mít narozeniny častěji, vtipkoval znovuzrozený střelec Šachl

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Člen třetí formace Petr Šachl se dostává do skvělé formy. V posledních třech domácích zápasech dokázal vždy vstřelit branku, a dal tak zapomenout na své černé výkony z úvodu sezony, kdy se spoluhráčem Blatným patřil podle statistik k nejhorším libereckým forvardům. Situace se teď ale zcela otočila a právě oni jsou teď hlavní produktivní silou týmu.

Lepší zápas si snad třetí formace Bílých Tygrů ani nemohla přát. Vstřelila tři branky z celkových čtyř, a největší měrou se tak podílela na další domácí výhře. „Na co jsme sáhli, to nám dneska vyšlo, takové zápasy prostě někdy jsou. Možná to bude znít jako klišé, ale je opravdu jedno jaká pětka dává góly, dnes jsme to byli my, příště to může být třeba druhá formace,“ připisuje Šachl další výborný výkon celé řady spíše náhodě.

Důležitá pro vývoj utkání byla především první branka, o kterou se po nahození Blatného nepostaral nikdo jiný než útočník se dvěma dvojkami na dresu. „Dneska ten gól, co jsem vstřelil, byl opravdu hodně šťastný, ale i takové padají,“ popisuje svou trefu mezi Orctovy betony.

Tímto momentem se trochu otupila narůstající ofenziva hostů, kteří chvíli předtím dokonce orazítkovali tyč. „První třetinu mělo Kladno hodně šancí, nás ale podržel výborný Michal Fikrt. Pak jsme vlastně dali na 2:0 a 3:0, tak už to bylo trochu uvolněnější,“ chválí Petr brankářskou dvojku Liberce.

Právě uklidňující třetí branka se stala dokladem, jak se Šachlovi, Blatnému a Bartovičovi spolu daří. Po ukázkové kombinaci těchto tří hokejistů doputoval puk do kladenského brankoviště, kde ho do prázdné brány doklepával slovenský reprezentant. „Trenér nás přeřadil ze čtvrté pětky do třetí, takže jsme dostávali více prostoru na ledě, šance při přesilovkách. Člověk si pak začne víc věřit,“ říká o své proměně čtyřiadevadesátikilový pořízek.

Už na pohled bylo zřetelné, že tito hokejisté patří k sobě. Kdyby nebylo nastřelených tyčí a dalších neproměněných možností, nemuselo zůstat pouze u tří gólů, trojice bojovníků totiž své protivníky jasně přehrávala. „My si sedíme i po hokejové strance, všichni tři hrajeme takový severoamerický styl hokeje. Hodně bruslíme a nesnažíme se moc kombinovat, i když to dnes tak nevypadalo. Takový jednoduchý a platný hokej,“ vysvětluje populární „Sáč“ strategii původní cheking-line.

Důvodem, proč se Blatnému ani Šachlovi nedařilo, bylo možná i dlouhé odloučení od jednoho z nejrychlejších mužů extraligy Milana Bartoviče, který se, po štacích v první a druhé formaci, zranil. „My jsme všichni tři velcí kamarádi i mimo led, takže jsme byli rádi, že nám to takhle vyšlo. Bart byl zraněný hodně dlouho, tak se čekalo, kam ho trenér zařadí. Nakonec ho tedy dal k nám,“ pochvaloval si Petr obnovení spolupráce z předchozí sezony.

Právě na útočníkovi se zkušenostmi ze švédské Elitserien se totiž projevil největší výkonostní skok. Od utkání se Slavii, kde rychlým blafákem rozhodl celý duel, stoupá všemi sledovanými statistikami a vrací se do formy, kterou u něj známe z minulých ročníků. „To byl gól pro Péťu, kdy měl narozeniny. To mě nakoplo a od té doby mi to tam nějak padá. Ještě, aby měl malej častěji narozeniny,“ dodává se smíchem.

Podle posledních libereckých výsledků se zdá, že po příchodu trenéra Pešána jde vše tím správným směrem, Tygrům tak už stačí jen pár bodů, aby se probojovali na důležitá postavení v elitní šestici O2 Extraligy. „Já to nechci zakřiknout, ale určite je atmosféra mnohem lepší. Vyčistil se trochu vzduch v kabině a je to uvolněnější. Doufám, že v tom budeme pokračovat i dál. Teď máme v neděli Spartu, a tak musíme začít vozit body i z venku, abychom byli tam, kde chceme být,“ srší sebevědomím kanonýr posledních dní.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu