Pavel Kašpařík: Věděli jsme, že druhý zápas bude těžší

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Poprvé v sérii bodoval nejúspěšnější hráč Bílých Tygrů v loňském play-off a hned vstřelil dva setsakramentsky důležité góly. „Moje branky bych připsal mým spoluhráčům, kteří odvedli skvělou práci, když udrželi puk ve třetině,“ říkal v útrobách liberecký útočník, jenž měl v náručí svou dcerku.

Máš u sebe svou dceru. Jak je ona spokojená s výsledkem zápasu?
Ona je vždycky spokojená. (Smích).

A jak bys ho zhodnotil ty?
Jsme všichni spokojeni, že jsme dnešní zápas zvládli. My jsme věděli, že dnešní zápas bude těžší než včerejší. To se jen potvrdilo. Dnes jsme ho naší dobrou hrou dotáhli do vítězného konce a o to více jsme spokojenější.

Je těžké si zvyknout na plzeňský styl hokeje?
Já bych řekl, že jsme se jim v domácím prostředí vyrovnali. Je to play-off, boj o všechno, boj o to, kdo skončí.

Pavel Kapšpařík proti Plzni: 2 body (2+0)

Čeká vás další zápas v Plzni. Když to porovnáš s úvodními zápasy, tak jak jste na tom?
Abychom vyhráli tuhle sérii, tak musíme vyhrát aspoň jeden zápas v Plzni. Pokusíme se v pátém utkání udělat vše pro to, aby se nám to podařilo.

Dnes jsi měl v zápase snad šest vyložených šancí. Vzpomeneš si, kdy si jich měl víc?
To už je asi pořádně dlouho. Tolik šancí, kolik jsem měl dnes, jsem neměl možná řadu zápasů dozadu. Jsem rád, že jsem dvěma góly pomohl našemu týmu k vítězství, a že jsme ten zápas takto zvládli a dotáhli do vítězného konce.

Byl jsi krůček od hattricku po nahrávce Podkonického.
Krásná nahrávka. Opravdu to udělal parádně, bohužel se mi to nepodařilo nějakým způsobem dorvat do brány.

Jsou to dva roky, co se v Liberci zavedlo white out. Od té doby jste ale neprohráli jediné utkání v play-off.
Já musím říci, že je to parádní akce a je tu fantastická atmosféra. Děkujeme všem divákům, kteří přišli, všem lidem, kteří tohle vymysleli a starají se o tohle, protože tahle atmosféra je opravdu výborná. Nás to žene neuvěřitelným způsobem dopředu. Diváci jsou naším šestým hráčem a velkým pomocníkem.

Říká se, že v play-off rozhodují přesilové hry. Plzeň dnes ale využila tři a vy pouze jednu. Ostatní branky už jste dali ale v pěti.
Ano, přesilovky jsou hodně důležité a většinou můžou rozhodnout zápasy. Musím říci, že soupeř je má opravdu vynikající.

Pavle díky za rozhovor a hodně štěstí v Plzni.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR