Pavel Kašpařík: Chtěli jsme bojovat až do konce

Date of publication Author Petr Schultz

P r a h a - Před závěrečnou třetinou prohrávaly liberecké šelmy 2:0, nakonec si z hlavního města vezou jeden bod za prohru v prodloužení. Po zápase jsme v útrobách holešovické haly vyzpovídali autora vyrovnávací branky Pavla Kašpaříka.

Prohrávali jste 2:0, ale nakonec jste to srovnali. Vládne tedy spokojenost s jedním bodem?
Mám z toho takové rozpolcené pocity. Samozřejmě je výborné, že jsme to ve třetí třetině vyrovnali a nezabalili to. Bojovali jsme až do konce a vyrovnali, ale trošku podle vývoje jsme si mysleli na víc. Bohužel Sparta potrestala naše hrubky, kde jsme v prvních dvou třetinách udělali dva zásadní kiksy a oni toho dokázali využít. To proti tak zkušeným hráčům, co tu mají, nemůžeme dělat. Svým způsobem jsme ale rádi, že jsme zápas vyrovnali, ale mrzí nás, že jsme si neodvezli víc bodů.

Lámal se chleba v přesilové hře Sparty pět na tři, která trvala více jak minutu?
Určitě. Byl to jeden z rozhodujících faktorů tohoto zápasu. Jsme rádi, že jsme dlouhou přesilovku Sparty ubránili. Hráči, co byli na ledě, to ubránili skvěle a to samozřejmě povzbudí mužstvo, když něco takového ubrání.

Autor vyrovnávací branky Pavel Kašpařík

Když jste prohrávali 2:0, věřili jste, že s tím zápasem půjde ještě něco udělat?
Pozitivní právě na tomto zápasu je, že jsme věřili až úplně do konce. Něco to ukazuje, ale my musíme hrát příště trošku jinak, než jsme tu hráli dnes. Hlavně tu první třetinu jsme do toho šli hrozně bojácně a s respektem, ke kterému nebyl absolutně důvod. Musíme se z toho poučit a jít do dalšího zápasu s trošku jiným sebevědomím.

Nakonec jsi ale právě Ty vyrovnával. Měl jsi před brankářem dost času. Přemýšlel jsi, kam zakončíš?
Vůbec. Bylo to hrozně rychlé. Dostal jsme přihrávku před bránu, pak už jsem opravdu nevěděl, jestli se mám otočit nebo nahrát. Viděl jsem, že má trochu škvírku mezi nohama, tak jsem to zkusil a jsem moc rád, že to vyšlo.