Pavel Hynek: S předvedenou hrou jsme spokojeni, odehráli jsme dobrý zápas

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Kolín n.R./Liberec - První výhru v Lize mistrů oslavují hráči Bílých Tygrů. V zápase na půdě kolínských Žraloků zvítězili díky dobrému výkonu 4:1 a připisují si tři body do tabulky. Spokojen je i lodivod Liberce Pavel Hynek. "Jsme rádi za vítězství," těší severočeského trenéra.

Severočeští hokejisté dokázali porazit Kolín 4:1 a liberecký kouč byl s výkonem Tygrů spokojen: „Odehráli jsme dobré utkání, dnes jsme v Lize mistrů narazili na špičkový německý tým, což se v zápase potvrdilo,“ vyzdvihl Hynek kvalitu hokeje našich západních sousedů. „Byl to opět trochu jiný styl hokeje, než praktikují třeba finské týmy,“ poukázal na rozdíl evropských soutěží.

"Hráli jsme dobře do obrany, podpořil nás i gólman."

„Oproti utkání s Kärpätem jsme byli lepší v pohybu i v soubojích. Jako tým jsme hráli dobře do obrany a důležitá podpora byla i od Marka Schwarze, jenž nás v kritických momentech podpořil,“ jmenuje lodivod Liberce pozitiva duelu. „Dokázali jsme odskočit a vyhrát, s předvedenou hrou jsme spokojeni.“ Tygři se každé klání zlepšují a už vyhlížejí start tuzemské soutěže. „Doufám, že to přeneseme i do dalších zápasů a budeme se zlepšovat, a dokážeme se připravit na extraligu,“ věří Pavel Hynek.

Doposud se libereckým hokejistům nedařilo vyhrát v přípravě v základní hrací době, to se ale dnes změnilo. „Jsme rádi za vítězství, v přípravě jsme moc nevyhrávali. Pro sebevědomí týmu je dnešní výhra důležitá, ale musíme se zlepšovat každém zápase,“ nabádá Hynek a pochvaluje si vznik nové soutěže. „Zatím jsme v Lize mistrů odehráli dva duely, určitě to je výborná mezinárodní zkušenost, hlavně pro mladé hráče, kteří ještě nedosáhli na reprezentaci. Podobné konfrontace jsou rozhodně lepší než přátelská utkání s českými týmy,“ myslí si.

Trenéra mimo jiné zaujalo i divácké prostředí Žraloků. „Vyzdvihl bych výbornou atmosféru, kterou diváci vytvořili. I když Kolín po druhé třetině prohrával 1:3, tak fanoušci tleskali, což o něčem svědčí. Určitě to přispělo k náboji v utkání,“ říká zkušený kouč.

V kabině Tygrů přišli před zápasem hráči s nápadem, aby každý napsal na papír nějaké motivační heslo. Hynek tuto ideu oceňuje: „Nevím, kdo z kluků to vymyslel, ale byl to výborný nápad. Z dvaceti hesel, která se objevila, byla většina trefná,“ těší kouče. „Určitě si papír schováme a odvezeme do Liberce. Já cítím z mužstva, že dýchá jinak, než v loňské sezóně. Hráči se snaží tvořit partu a je potřeba to dokázat i na ledě. Mám však z týmu dobrý pocit,“ zakončuje Pavel Hynek.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR