Ondřej Vitásek: Zakončit ročník s lidmi, kteří nás podporují, je to nejlepší, co může být

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Během pátečního odpoledne se v Home Credit aréně uskutečnila oslava zisku Prezidentského poháru a stříbrných medailí, na kterou dorazily stovky fanoušků. „Těšil jsem se už od čtvrtka. Je příjemné, když přijde po sezóně tolik lidí. Je vidět, že jsme jim udělali radost," svěřil se poté Radim Šimek.

Kompletní mužstvo Tygrů včetně realizačního týmu a managementu se nejdříve představilo na pódiu, které se nacházelo přímo na ledové ploše. Kromě Filipa Pešána a Petra Syrovátka se ke slovu dostal kdo jiný než liberecký kapitán Branko Radivojevič, jenž ve finále proti Kometě odehrál své poslední zápasy v dresu Tygrů. „Stát na jevišti byl super pocit, bylo to krásné a dojemné,“ neskrýval slovenský útočník nadšení.

Společně s ním pravděpodobně v Liberci skončí i mladý talentovaný obránce Radim Šimek. I on měl z hojného počtu příchozích fanoušků radost: „Těšil jsem se už od čtvrtka. Emoce se mnou ani moc necloumaly. Je ale příjemné, když přijde po sezóně tolik lidí. Je vidět, že jsme jim udělali radost, když přišli v takovém počtu.“

Podobná akce se uskutečnila i po minulé sezóně. Tenkrát se ovšem jednalo o oslavu prvního historického titulu. Loňský triumf sice Liberečtí hráči neobhájili, v jejich tvářích bylo chvílemi ještě trochu znát zklamání, po většinu času měli ale dobrou a usměvavou náladu. Své si o tom řekl i Petr Jelínek: „Samozřejmě nás to pořád mrzí. Nikdy nevíte, kdy budete hrát další finále. To zklamání tam pořád je.“ „Loni to bylo něco jiného, byli jsme vítězové. Ta radost byla ještě větší, parádní to ovšem bylo i letos. Fanouškům patří velký dík, že dnes přišli,“ dodal Radim Šimek.

„Zakončit ročník s lidmi, kteří nás podporují je to nejlepší, co může být“

Celé mužstvo se následně přesunulo na autogramiádu, kde se všichni hráči trpělivě podepisovali nebo fotili. O něco těžší práci měl ze začátku Michal Plutnar, jenž měl jeden ze svých prstů v dlaze. Po chvíli nácviku už pro něj ale psaní nepředstavovalo větší problémy. Přátelskou atmosféru v Home Credit aréně si pochvalovaly i dvě fanynky. „Je tady skvělá atmosféra a všichni jsou usměvaví. Přišli jsme týmu poděkovat za celou sezónu a těšíme se na tu nadcházející,“ svěřily se.

Více o průběhu celé akce se dočtete zde.

Velký zájem fanoušků těšil i brankáře Romana Willa: „Pro nás je to odměna za celý ročník. Jsme rádi, že si to dnes můžeme užít s fanoušky a velmi si vážíme toho, že jich dorazilo tolik a že nás podporují.“

Akci si všichni, včetně samotných hráčů, maximálně užili. Oslavu stříbrných medailí kladně hodnotil i Ondřej Vitásek, který bohužel kvůli zranění nenaskočil ani do jednoho zápasu finále. „Strašně moc jsem se těšil na to, že si užijeme ten poslední den sezóny s našimi fanoušky a oslavíme to krásné druhé místo, které jsme letos vybojovali. Zakončit ročník s lidmi, kteří nás podporují je to nejlepší, co může být.“

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu