O Prezidentský pohár

Svěřenci Filipa Pešána strávili reprezentační přestávku v příjemné pozici vedoucího týmu extraligy a před závěrečnou částí soutěže mají dobrou pozici k útoku na druhé vítězství v základní části za sebou. Odstup od největšího konkurenta z Třince činí šest bodů.

Olomouc má však o motivaci rovněž postaráno. V tabulce jí patří šest zápasů před koncem dvaapadesátikolového zápolení dvanácté místo, což by znamenalo jen boje ve skupině o udržení. Aktuální ztráta Mory na play-off je čtyřbodová.

Ondřej Vitásek pálí

Bez Konráda a dalších pěti hráčů

Aktuální situace Venerova týmu není vůbec ideální. Ve středečním utkání v Třinci postrádali Hanáci hned šest hráčů včetně nejdůležitějšího muže jejich sestavy Branislava Konráda. Slovenského gólmana tak musel nahradit Martin Falter, který ale dostal kuriózní branku z poloviny hřiště, což ho po závěrečné siréně mohlo mrzet. Kohouti totiž prohráli rozdílem jediné trefy 2:3.

Bílí Tygři si 46. kolo předehráli už v lednu, a tak střetnutí s Olomoucí bude jejich premiéra po reprezentační pauze. Pokud se ale Severočeši vrátí ve stejné formě, v níž odehráli poslední zápas se Třincem, fanoušci mohou být bez obav. Na ledě Ocelářů Liberečtí zvítězili 4:3.

Ondřej Vitásek pálí

Velmi nažhavený jistě bude nejproduktivnější liberecký hráč Petr Jelínek. Ten si odbyl debut v národním týmu na turnaji ve Švédsku, kde se rozhodně neztratil. Mezi Jelínkem a Markem Lašem, lídrem olomoucké produktivity, je v kanadském bodování ligy velká mezera třiceti příček.

Jak duel lídra s dvanáctým celkem extraligy dopadne, uvidíme v pátek. Úvodní vhazování interesantního utkání je naplánováno na osmnáctou hodinu.

Bílí Tygři Liberec versus HC Olomouc

Počet zápasů: 11
Bilance: 5 – 0 – 0 – 1 – 5
Skóre: 28:16

Připomeňte si poslední vzájemné "zlaté" utkání, ve kterém zazářil Jan Stránský. Právě jeho dvě trefy pomohly srazit Olomouc.