Obrovská zkušenost, měli jasno po zápase s Bostonem Nedvěd, Pinc a Kalous

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - L i b e r e c – Zápas s Bostonem je již minulostí a Bílí Tygři už se připravují na další zápasy Tipsport extraligy. My jsme pro vás přesto ještě připravili krátké ohlasy s Petrem Nedvědem, Markem Pincem a Jiřím Kalousem.

V úterý večer se konal v Liberci svátek hokeje, ve kterém Bílí Tygři přivítali slavný Boston Bruins. Od května, kdy bylo oznámeno, že se liberecké hokejové šelmy utkají s Medvědy, uplynulo téměř pět měsíců a asi nejeden hokejový hráč nebo fanoušek se na tuto velkolepou událost těšil. Jedním z hráčů, kteří mají na NHL krásné vzpomínky je Petr Nedvěd. Kapitán Liberce odehrál v zámoří patnáct sezón a patří mezi nejúspěšnější Evropany, kteří kdy za „velkou louží“ působili. „Sem tam si na NHL vzpomenu. Čím víc se zápas s Bostonem blížil, tak tím více se mi vybavovaly krásné vzpomínky na NHL,“ zavzpomínal krátce na své působení v nejprestižnější lize světa.

Poslední dny už panovala v severočeské metropoli hokejová horečka a to nejen u fanoušků. „Samozřejmě jsem se na zápas hrozně těšil, stejně jako ostatní. Bylo hrozně těžké předvídat nějaký vývoj zápasu. Jedno jsme věděli na sto procent, že my budeme outsider a vůbec jsme si nedokázali představit konfrontaci s Bostonem. Já si myslím, že jsme byli Bostonu v první třetině rovnocenným soupeřem a prakticky i ve druhé. Poté jsme už trošku odešli a Boston měl navrch,“ vypověděl hráč, který má na kontě přes tisíc startů v NHL.

Puk se třepotá v síti po kombinaci Nedvěda s Podkonickým

Zápas pro Liberecké nedopadl podle představ a soupeři z Bostonu dali jen jednu branku a celkem sedmkrát lovili brankáři Tygrů puk z klece. „Konfrontace pro nás byla užitečná. Soupeř byl ale od půlky zápasu jednoznačně lepší,“ hledal přesto pozitiva v exhibičním utkání Nedvěd. „Hokej je v NHL pořád rychlejší a kluci jsou na tom fyzicky lépe, což si myslím bylo i dnes vidět,“ dodal v zápětí.

Mač s hokejovým gigantem neměli Bílí Tygři ale vůbec špatně rozehraný a několikrát i zahrozili. Jenže jako první se radovali Medvědi a ve druhé periodě už odskočili na rozdíl dvou branek. Kdo jiný by mohl tedy zavelet k útoku než hráč se zkušenostmi z NHL Petr Nedvěd. Liberecká „93“ vypíchla Boychukovi puk na obranné modré a v situaci 2 na 1 našla perfektně postaveného Podkonického, který zavěsil první a zároveň jediný gól Tygrů pod víko. „Byla malá euforie,“ popisoval pocity na ledě po brance na 1:2 osmatřicetiletý hráč. „Poté jsme měli ještě jednu šanci, kdy Višura při přesilovce dorážel kotouč z metru. Kdyby nám to tam spadlo, vyrovnali bychom na 2:2. Těžko říci, jak by se utkání vyvíjelo dál. Za stavu 2:1 to bylo zajímavé, pak nám ale odskočili a třetí třetina byla v režii Bostonu,“ spekuloval o možnosti s výsledkem zápasu něco udělat.

Vyprodanou Tipsport arenu zavalila hokejová horečka.

Bostonských sedm branek bylo rozděleno následovně. Tři inkasoval Marek Pinc a čtyři Tomáš Vošvrda. Po utkání přišel do Mix zóny Marek Pinc a i přes prohru a tři inkasované branky byl spokojen. „Lidi přišli, bavili se a museli být až na výsledek se zápasem spokojení. Pro nás byl dnešní zápas obrovskou zkušeností a aspoň víme, jak se hokej v NHL hraje. Rozdíl je obrovský,“ dodal na začátek rozhovoru liberecký brankář.

A jak to vypadalo po zápase v šatně Tygrů? „Trenér nám říkal, ať si ze zápasu vezmeme jen to nejlepší, a že je to pro nás obrovská zkušenost do naší hokejové kariéry,“ prozradil „tajnosti“ z podještědské kabiny.

Moc hráčům se nepoštěstí, že si může zahrát za tým NHL natož proti nim a stejného názoru byla i liberecká jednička. „Ne každému se povede zahrát si takový zápas. Škoda, že nebyl výsledek trochu lepší. První třetina nebyla špatná, pak nás ale přehrávali,“ popsal průběh zápasu. Jeho soupeř Tim Thomas na druhé straně v brance Medvědů měl také hodně práce a v první třetině musel předvést dokonce o čtyři zákroky víc. „Thomas dostal jen jeden gól, ale chytal teda parádně,“ vyzdvihl amerického brankáře jednatřicetiletý gólman.

Jiří Kalous: "Je to pro nás obrovská zkušenost."

Mezi velké množství novinářů přišel i trenér Kalous. „Dnešní utkání beru jako obrovskou zkušenost pro hráče i trenéry. Taková příležitost se nenaskytne každý den, i když byl brankový rozdíl tak velký. Věřím, že si spoustu užitečných věcí odneseme do další práce,“ vypověděl do mikrofonů hned na začátku rozhovorů. „Na utkání jsme se těšili. Pro nás to byla výjimečná událost a jsme rádi, že jsme u toho mohli být,“ prozradil následně.

I hlavní muž liberecké střídačky byl toho názoru, že jeho tým dokázal v první polovině zápasu Bruins vzdorovat. „První dvě třetiny jsme s Bostonem drželi relativně krok a vytvořili jsme si nějaké gólové příležitosti. Myslím, že minimálně dvě až tři branky jsme jim vyloženě darovali,“ zasmutnil trochu.

„Boston hrál hrozně jednoduše, což bylo dost ukázkové. Hráči sami pocítili sílu individuálních činností hráčů Boston a jejich fyzickou odolnost. Je dobré, že si to hráči mohli osahat,“ poukázal na věci, ve kterých hráči Medvědů jasně převyšovali ty jeho.

Tygři ale nemají spoustu času na odpočinek, protože ve středu od 18:30 vyzvou Vagnerplast Kladno a o dva dny později vyrazí do Mladé Boleslavi. „Zápas s Kladnem bychom potřebovali určitě vyhrát, ale na Boleslav ještě nekoukáme,“ dodal na závěr náročného večera.

Slavná trojice aneb selská jízda