Nové kontrakty i pro Holuba s Moravcem

Date of publication Author Tisková zpráva

Další dva odchovanci zůstanou věrni Bílým Tygrům. Nové dvouleté smlouvy podepsali sedmadvacetiletý obránce Jan Holub a jeho jednatřicetiletý kolega z defenzivy Jiří Moravec. Oba hráči tak v Liberci budou působit do 30. 4. 2013.

Jan Holub patřil k velkým talentům českého hokeje, v roce 2001 ho draftoval tým NHL New York Islanders. V říjnu 2006 ale přibrzdilo jeho kariéru zranění ruky, po kterém byla vážně ohrožena jeho další hokejová kariéra. Urostlý bek je ale nejen na ledě bojovník a dokázal se vrátit do extraligového kolotoče. Kromě předloňského krátkodobého působení v Mladé Boleslavi je v extralize Holub věrný Liberci, za který odehrál necelých 300 utkání.

Jiří Moravec je jedním z mála pamětníků libereckého postupu do extraligy v aktuálním týmu a má tak za sebou 9 odehraných extraligových ročníků (kromě 15 utkání za BK Mladá Boleslav všechny v libereckém dresu). Se 439 zápasy, ve kterých si připsal 33 branek a 36 asistencí, patří k nejzkušenějším hráčům Tygrů. S výjimkou loňské sezóny má Moravec tradičně kvalitní statistiky +/-, což vyjadřuje jeho spolehlivost na ledě.

Ctibor Jech
Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„Oba hráči jsou libereckými odchovanci a v našem týmu již působí delší dobu. Zejména u Jiřího Moravce tak dobře víme, co od něho očekávat a jaké jsou jeho přednosti. Kariéru Jana Holuba přibrzdila zranění, nicméně do budoucna od něj očekáváme podobné výkony jako v případě Lukáše Dernera. Trojice Výtisk, Derner a Holub by tak měla být v dalších sezónách základními kameny důrazné defenzivní činnosti našeho mužstva.“

Trénink pohledem T.J. Melancona