Neuvěřitelně vyrovnaný závod o titul Tygra utkání ovládl Jakub Valský!

Liberec – Nedělní domácí utkání Bílých Tygrů s mladoboleslavskými Bruslaři měl dvě velmi výrazné postavy. Jaroslav Vlach nejprve nastartoval tým vyhranou bitkou nad Tomášem Voráčkem, zisk dvou bodů následně zařídil Jakub Valský, který v prodloužení vstřelil rozhodující pátou branku.

S naším týmem to ještě v polovině třetí třetiny nevypadalo vůbec dobře. Za stavu 2:4 se však Jaroslav Vlach rozhodl dodat svému týmu potřebný impuls a neváhal se pustit do tvrdého pěstního souboje s bývalým spoluhráčem Tomášem Voráčkem. „Do té doby to nebylo ono, teprve po té bitce jsme začali hrát hokej, který bychom chtěli předvádět i v play-off,“ poznamenal Vlach, že se jeho záměr evidentně vyplatil.

Jen o chvíli později totiž přesnou ranou z mezikruží snížil Branko Radivojevič na rozdíl jediné branky a Tygři se rázem dostali svému soupeři na dostřel. To navíc nebylo vše, Jakub Valský dostal přesnou přihrávku do jízdy, zjevil se sám před brankářem Rittichem a zařídil vyrovnání. „Petr Jelínek mi hodil krásnou žabku do jízdy a mně se to už podařilo trefit,“ usmíval se střelec po zápase.

Také on je navíc přesvědčen, že rozhodujícím impulsem byla právě Vlachova šarvátka s Voráčkem. „Byl to zlom, který nás nastartoval,“ myslí si. Právě Valský se však v zápase postaral také o vítěznou tečku. Po přesném pasu Tomáše Mojžíše totiž znovu propálil brankáře Ritticha a zařídil našemu týmu zisk dvou bodů.

A právě tato dvojice si to rozdala na ostří nože ve vašem hlasování pro Tygra utkání. To bylo od začátku až do konce velmi vyrovnané, radovat se však nakonec mohl pouze jeden. Tygrem utkání se nakonec o pouhé dva hlasy stal Jakub Valský.

Valský se tak z triumfu radoval v této sezoně už posedmé a nadále tak v této statistice jednoznačně kraluje. O druhou příčku se společně dělí Ján Lašák a Michal Bulíř, kteří dokázali hlasování ovládnout celkem třikrát, dvakrát se radoval Martin Bakoš a po jednom triumfu mají na kontě Petr Vampola, Lukáš Krenželok, Michal Řepík, Dominik Lakatoš a Michal Birner.

Vzhledem k tomu, že do konce základní části zbývají pouhé čtyři domácí duely, má Jakub Valský jisté, že ho během této části sezony již nikdo z prvního místa nesesadí. Lašák a Bulíř se na něj mohou teoreticky dotáhnout, museli by však ovládnout veškerá zbývající hlasování. Ovlivnit pořadí však může také play-off, nic tedy není dosud rozhodnuté.

Nyní sice Tygry čeká reprezentační přestávka, po ní ale čeká naše hráče kromě venkovního duelu s Třincem také velmi zajímavý šlágr, kdy na led Home Credit Areny zavítá pražská Sparta. Také v tomto duelu budete moci volit svého Tygra utkání, kdo se bude radovat tentokrát?