Nervózní jsem nebyl, říká po premiéře mladý gólman Vítek Vaněček

Date of publication Author Dominik Jakubec

Hradec Králové/Liberec - Svou premiéru na extraligovém ledě si v Hradci Králové odbyl Vítek Vaněček. Mladý gólman do utkání zasáhl jako záskok na poslední chvíli, vedl si však velmi dobře a dlouho tým držel. Ano on ovšem nakonec nezabránil těsné porážce 1:2. (Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz)

Kdy ses dozvěděl, že budeš chytat?
Bylo to až během úterý na tréninku, Jánko totiž přes noc onemocněl a přišla tedy řada na mě. Ta možnost mě potěšila, ale on je samozřejmě pořád jedničkou, na tom se nic nemění, a až se uzdraví, bude chytat on.

Pozici dvojky si vyzkoušel už v minulé sezoně

Jak svou premiéru hodnotíš?
Jsem rád, že jsem vůbec v zápase dostal šanci, ale celé to samozřejmě trošku kazí to, že jsme v Hradci nevybojovali ani bod. S vlastním výkonem ale snad můžu být celkem spokojený.

Cítil jsi před zápasem nervozitu?
S tím jsem problém vůbec neměl. Pouze jsem se stoprocentně soustředil na svůj výkon, abych týmu co nejvíce pomohl.

Vychytal jsi dokonce dvě trestná střílení, bylo to pro tebe těžké?
Vlastně jsem nad tím ani moc nepřemýšlel. Pouze jsem si říkal, že musím hlavně podržet kluky, což v obou případech vyšlo.

Před rozhodujícím gólem jsi byl v brankovišti trochu osekáván, jak jsi tu situaci viděl?
Puk jsem pořád neměl pod kontrolou, takže se soupeři stále pokoušeli dorážet. Nakonec se mi to trochu smolně odrazilo o beton, Kudrna objel bránu, nahrával a já už se nestíhal pořádně přesunout, takže to měl celkem lehké.

Kde jsi viděl hlavní příčinu prohry?
To je jednoduše to samé, co v předchozích zápasech. Dali jsme jeden gól, s tím můžeme vyhrávat jen stěží. Musíme se na ofenzivu zaměřit, takových ztrát je škoda.

Momentálně jste vypadli z desítky, zajišťující postup do play-off, jaká je atmosféra v kabině?
Není zrovna nejlepší. My se teď musíme soustředit úplně na každý zápas, budeme se snažit sbírat body a jít výš a výš. Nebude to nic jednoduchého.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR