Nerad prohrávám, představuje se nově příchozí Martin Ševc

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Nově příchozí Martin Ševc dle svých slov původně chtěl ještě zůstat v zahraničí, nakonec ale tento zkušený bek zvolil návrat do České republiky. O Bílých Tygrech měl dle svých slov ty nejlepší reference. „Jak od kluků, tak od Aleše Pařeze jsem slyšel jen to nejlepší,“ usmívá se.

Martine, jak se zatím v týmu po podpisu smlouvy cítíš?
Zatím jsem rozhodně spokojený. Prohlédl jsem si místní zázemí a poprvé se potkal se spoluhráči, z toho všeho mám jen pozitivní dojmy.

Krátce před tebou podepsali smlouvu v Liberci také Michalové Birner a Řepík. Pomohli ti v rozhodování?
Nejen od nich, ale také od Aleše Pařeze, se kterým se individuálně připravuji a jsme tak pravidelně ve spojení, jsem slyšel jen a jen dobré věci. Na působení u Bílých Tygrů se velice těším.

Martin Ševc na tiskové konferenci

V posledních letech jsi měl vždy sezonu extrémně dlouho, několikrát v řadě jsi postoupil vždy do finále. Věříš, že na to navážeš i letos?
Samozřejmě! Nerad prohrávám, a stejně je na tom také klub. Musíme jít krůček po krůčku, nejprve chceme postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů, potom chceme udělat play-off a v něm dojít pokud možno co nejdál.

Jak na Bílé Tygry vzpomínáš jako na soupeře?
Abych řekl pravdu, tak hlavně v domácím prostředí šlo vždy o velmi nepříjemný tým. Moc si nepamatuji, že bychom tu vyhrávali, takže doufám, že to teď bude pokračovat a nebudeme pouštět žádné body zadarmo.

Liberec se chce vrátit do nejvyšších pater tabulky, co by vám k tomu mělo napomoct?
Musíme to hlavně ukázat na ledě. Musíme jít krůček po krůčku, nekoukat se zbytečně moc daleko před sebe. Měli bychom se plně soustředit na každý zápas, snažit se pokaždé vyhrát a pak můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky. Myslím, že tým je sestaven dobře, ale to se ukáže až na ledě.

Jak moc jsi váhal před návratem do extraligy?
Bylo to u mě tak padesát na padesát. Mám rodinu, dva syny, kteří sice ještě chodí do školky a zvládli by být venku, ale i tak to bude tady pro ně asi lepší. Prvotní myšlenka byla, že bych ještě jeden dva roky zůstal venku, ale vize klubu, kterou mi Filip Pešán představil, mě velmi oslovila. Navíc je tu řada kluků, se kterými jsem prožil pěkné chvíle ve Lvu. To vše rozhodnutí pomohlo.

A jaká je ta vize?
Když to řeknu ve zkratce, je to jednoduché. Chceme zkrátka hrát pěkný hokej a zároveň být úspěšní.

Když se podíváme na soupisku, tak na to klub evidentně má.
To ano, ale v kariéře už jsem se několikrát přesvědčil, že to nemusí nic znamenat. Není to jen o jménech. Záležet bude hlavně na naší pracovitosti a pokoře. Teprve když do toho dáme vše, můžeme pomýšlet na úspěch.

Slavná trojice aneb selská jízda