Nemůžeme si dovolit takto promarnit zápas, říkal po remíze s Ariadou Tomáš Bulík

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Bílí Tygři si v pondělí odbyli svou premiéru proti zahraničnímu soupeři, kterým byla ruská Ariada Volžsk. Liberečtí byli po většinu zápasu lepším celkem, přesto museli v závěru dotahovat. S tímto vývojem rozhodně nebyl spokojený útočník Tomáš Bulík.

"Měli jsme hodně šancí a namísto jednogólového vedení to v první třetině klidně mohlo být 3:0," hodnotil slovenský forward. "Ale neproměnili jsme je a poté nás to málem stálo zápas, nakonec jsme museli dotahovat stav 1:3."

"Na druhou stranu je dobře, že jsme se dokázali druhý zápas v řadě semknout a dotáhnout zápas do prodloužení. I toho je potřeba si vážit,"připomněl předchozí přípravný duel a možná také bilanci z minulé sezony, kdy Tygři v závěru zápasy spíše ztráceli. "Ale i tak se musíme podívat na to, že nesmíme takto promarnit zápas. Byli jsme lepší, měli jsme ho ve vlastních rukou a sami jsme je posadili na koně."

Měli jsme herní převahu, ale hraje se na góly.

Většinu návštěvníků pondělního klání zajisté překvapil vcelku ospalý výkon Volžsku, jehož hráči zejména v první třetině vůbec nestíhali. "Měli jsme hodně přesilovek, ale neproměnili jsme je, a byla z toho i herní převaha, ale hokej je o gólech. Kdybychom dali dva tři, tak už v první třetině mohlo být po zápase," potvrzoval slovy Tomáš Bulík.

Severočechy čeká už příští týden první duel základní skupiny Ligy mistrů, kde se utkají se zástupci Finska, Německa a Slovenska. Konfrontace se zahraničním soupeřem tak zajisté přišla vhod. "Byli silní na puky a dobře bruslili," jmenoval osmadvacetiletý hráč přednosti soupeře od řeky Volhy. "Oproti místním týmů měli jiný způsob založení útoku, na což jsme museli reagovat. Hlavně to bylo víc o bruslení."

Se startem Ligy mistrů už klepe na dveře také extraliga. "Jsme více jak tři týdny na ledě a mělo by to být znát. Na výmluvy už není místo a musíme se na extraligu co nejlépe připravit. Víkend jsme měli volný, ale teď už zase musíme chtít vyhrávat," zakončil prešovský rodák.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu