Nefungovala spolupráce mezi útokem a obranou, viděl Jakub Valský jasně důvod páteční prohry

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Bílí Tygři za sebou mají vstup do sezony 2014/15, vítězný ale nebyl. S Kometou hráli dvě třetiny vyrovnanou partii a třikrát vedli. Brno však v závěrečném dějství odskočilo do dvoubrankového vedení, které udrželo až do sirény.

Liberečtí, jak již bylo zmíněno, v utkání prvního kola šli třikrát do jednobrankového vedení. Poprvé se o to postaral útočník Jakub Valský, ovšem Kometa ihned odpověděla a v podobném duchu se nesla většina zápasu.

Musíme si sednout, podívat se na video a něco si k dnešnímu výkonu říct.

„Myslím, že jsme v zápase začali dobře. Po každém gólu, který jsme vstřelili, jsme ale hned inkasovali a stala se z toho strašná přestřelka. Nevraceli jsme se a propadali jsme. Takhle nemůžeme hrát,“ hodnotil po zápase právě první střelec nové sezony.

Hlavní příčinu páteční porážky viděl šestadvacetiletý forward ve váznoucí spolupráci útočné a obranné části sestavy. “Možná to mohlo pramenit z nějaké euforie prvního zápasu. Nepomáhali jsme bekům se hrou dozadu, musíme si z toho vzít ponaučení. Spolupráce mezi námi a jimi nefungovala,“ říkal.

Z tygří rozlétanosti, jak styl hry nazval sám Valský, pramenily i časté brněnské brejky a přečíslení. „Brno má hráče, kteří takové šance dokážou proměnit. Musíme si sednout, podívat se na video a něco si k dnešnímu výkonu říct. V příštím zápase už takhle hrát nemůžeme,“ měl jasno.

Na duelu s Kometou ale neviděl jen negativa, ostatně pokud se třikrát za zápas dostane tým do vedení, alespoň něco musí dělat dobře. „Nemůžu říct, že bychom hráli hrozně. Ale udělali jsme víc chyb než soupeř a stálo nás to zápas,“ zakončil Valský.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR