Nedáváme góly, takže nemůžeme chtít body, pojmenoval Tomáš Filippi liberecké trápení

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Tři zápasy a nula bodů. Taková je bilance libereckých Bílých Tygrů od 18. ledna, kdy se představili na ledě Mladé Boleslavi. Po porážce na středočeském ledě následoval ztracený duel v Brně a nyní nepovedené domácí představení s pražskou Slavií. Kromě nulového bodového zisku mají tyto zápasy ještě jedno společné – velmi špatnou produktivitu. Není tedy žádným překvapením, že právě v útočné fázi vidí Tomáš Filippi hlavní potíž současného Liberce.

“V poslední době se trápíme v koncovce, za čtyři zápasy jsme dali tři góly,” vypočítával Filippi mezi novináři. “Na jeden gól se doma vyhrávat nedá. To je momentálěn náš hlavní problém. Nedáváme góly, takže nemůžeme chtít body,” říkal rezolutně.

Čtvrtým zmíněným zápasem je klání s karlovarskou Energií, které oba celky sehrály v pátek 16. ledna. Tehdy Bílým Tygrům jediná trefa stačila a zvítězili 1:0, můžeme to ale označit za výjimku potvrzující pravidlo. V letošní sezoně se Severočeši museli na jeden gól spoléhat hned v jedenácti případech a úspěch slavili jen dvakrát. Statistika je tedy neúprosná.

Častá střelba není podle Filippiho vše

Liberci nepomohla ale drtivá převaha v kolonce střeleckých pokusů, Furcha hráči zasypali 49 kotouči. Ovšem není střela jako střela. “Stříleli jsme od modré a nikdo nestál před brankou. Nechci si fandit, ale mít formu, tak to možná chytnu i já,” popsal jediný střelecky úspěšný Tygr liberecké snažení.

Pražanům stačila na ovládnutí zápasu ani ne poloviční aktivita na poli střelby a děkovat za to mohli zejména druhé formaci. “Já se nekoukám na to, kdo je na ledě. Pořád se snažím hrát svou hru. Ale dali dva góly ze tří, takže dobře asi hráli,” nechtěl se ale Filippi pouštět do většího hodnocení trojky Holec, Vas, Kolár.

Sešívaní bezpečně drží poslední místo tabulky, nyní ale vyhráli podruhé v řadě. Vezměme v potaz, že na tříbodový zápis čekali od 16. listopadu. Filippi ale nepřikládá podobným bilancím váhu. “Že je někdo v krizi, je pověra. Každý zápas je těžký. Já nepoznal, jestli to byla Slavia v krizi,” řekl jednoznačně. “Byli jsme trochu v křeči, myslím, že výsledek je takovýto spíš kvůli tomu, jak jsme hráli my, než jak hrála Slavia,” přidal.

Jak již bylo zmíněno, Bílí Tygři čekají na výhru již tři duely a situace v boji o předkolo play-off tak začíná být řádně zamotaná. “O předkolo se rve asi šest týmu. Každý ztracený zápas, každý ztracený bod je komplikace,” ví rodák z Rychnova nad Kněžnou. Zároveň se ale nechce v bídě posledních dnů příliš pitvat: “Je to komplikace, ale teď už to nevyhrajeme, musíme se dívat dopředu.”

Další zápas čeká Bílé Tygry v úterý, kdy se od 18 hodin představí na ledě královéhradeckého Mountfieldu. Ze tří vzájemných zápasů letos odešli Severočeši vítězně, naposledy po výsledku 1:0.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu