Nečekali jsme, že to bude poslední zápas, smutní Jiří Hunkes

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Přes předkolo play-off letošního ročníku Tipsport extraligy se Bílí Tygři nedostali. Na vítkovickou ocel bohužel nestačili, ačkoli předvedli sympatický výkon ve všech třech zápasech. Štěstí však stálo na straně Severomoravanů, kteří tak postupují do čtvrtfinále. Po čtvrtečním duelu jsme mluvili s obráncem Jiřím Hunkesem.

Jirko, jak bys okomentoval prohru v posledním zápase série?
Byla to hodně krutá porážka, nemyslím si, že jsme byli horším týmem, kromě závěru utkání, kdy nám ujely nervy. Měli jsme mnoho šancí, ale bohužel jsme celou sérii ztroskotávali na jejich gólmanovi, který chytal výborně.

Jiří Hunkes při své práci před vlastní brankou.

Jednalo se o poslední utkání Petra Nedvěda. Jaký vliv to mělo na vás, jeho spoluhráče?
Je to vynikající hráč a i kvůli němu jsme tu sérii chtěli natáhnout, ale jinak jsme to moc neřešili. Nebrali jsme to jako jeho poslední zápas, chtěli jsme prostě postoupit za celý tým.

Jaké to tu bez něj bude?
To asi ukáže až čas, konkrétně budoucí sezona. Samozřejmě pro tým znamenal hodně. Je to skvělý hráč, výborný do kolektivu, tahoun na ledě a byla s ním i legrace. Nedokážu vám ale říct, jak to tu bez něj bude vypadat.

Co rozhodlo třetí klání série?
Celé předkolo rozhodlo naše neproměňování příležitostí. Druhý zápas se nám tolik nepovedl, ale v tom prvním jsme měli strašně moc šancí. I dnes jsme ve druhé třetině tlačili, ale Filip Šindelář bohužel chytal opravdu výborně a nedokázali jsme ho překonat.

Nakonec jste dohrávali ve čtyřech nebo ve třech...
Asi jsme neudrželi nervy. Já jednou někoho dohrál v rohu a nemyslím si, že to byl faul, ale potřeboval bych to vidět opakovaně. Pokud se hráč otočí, když já už mu jdu do těla, tak už to nezastavím. Asi jsme ten závěr nezvládli psychicky.

V každém zápase přišel na začátku rychlý gól. Čím to bylo?
Kdybychom věděli, co za tím stálo, tak se tomu snažíme vyhnout. Možná šlo o nekoncentrovanost, možná o to, že na nás soupeř vletěl. Udělali jsme tam vždy pár chyb, nakupilo se to a inkasovali jsme z toho branku. Srazilo nás to i dnes, i ve Vítkovicích.

Kam se ztratila ta forma ze závěru základní části, kdy jste vyhráli sedmkrát v řadě?
To nevím, ale, jak říkám, nemyslím si, že bychom ve Vítkovicích začali první zápas špatně. Dostali jsme hned smolný gól po nešťastném odrazu. Měli jsme ale strašně moc šancí, které jsme neproměnili, na čemž jsme nakonec ztratili celou sérii. Skórovali jsme jen třikrát ve třech zápasech a to se pak špatně vyhrává. Nepadalo nám to tam a asi jsme nešli tak důrazně do brány, jak bychom měli.

Jak bys pár slovy zhodnotil celou sezonu?
Až na závěr základní části to nebyl povedený ročník. Přišel Jánko Lašák, který chytal výborně a my hráli skvěle. Celá sezona ale byla jako na houpačce. Nakonec jsme se dostali do předkola, ale chtěli jsme jít dál. Myslím, že jsme měli na to, dostat se do play-off.

A teď už vás čeká dovolená?
To je otázka na vedení, vůbec nevím, co se bude dít. Nečekali jsme, že to bude poslední zápas.

Jirko, díky za rozhovor a ať se daří!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu