Jedna výhra, jedna prohra

První kolo letošního ročníku extraligy zvládli Liberečtí na jedničku, když si na domácím ledě připsali vítězství nad hradeckým Mountfieldem. Tygři svého soupeře v prvních dvou třetinách v podstatě k ničemu nepustili a v závěrečném dějství je podržel brankář Roman Will, jenž za svá záda nepustil jedinou střelu a výrazně se tak podílel na vítězství našeho mužstva 3:0.

Ve druhém utkání si Severočeši připsali nelichotivých osmadvacet trestných minut a na svou nedisciplinovanost proti Litvínovu doplatili. Verva vsítila dvě přesilovkové branky a zaslouženě duel ovládla. I přes mnohá vyloučení se Liberečtí dostali do slibných šancí, jenže výborně chytajícího Petráska nepřekonali. O to víc budou ovšem Tygři na domácí půdě hladoví a své zaváhání ze druhého kola budou chtít proti Zlínu odčinit.

Snaha o restart

Zlínu se minulý ročník nepovedl úplně podle představ, když nepostoupil ani do předkola play-off a kádr tak přes léto prošel řadou změn. Mezi nejvýraznější posily se řadí nejspíše David Nosek, či lotyšské duo Ralfs Freibergs - Roberts Bukarts.

Do nové sezóny vstoupili Berani s novým názvem a novým generálním manažerem. Moravané začali vítězstvím na ledě Vítkovic, kde ještě dvě minuty před koncem prohrávali o jednu branku. Ševci ovšem srovnali a v prodloužení poté vybojovali druhý bod. Ve druhém střetnutí dopadli Zlínští stejně jako Bílí Tygři - prohráli 0:2 s pardubickým Dynamem. Berani byli sice po celý zápas aktivnějším týmem, jenže Pardubice vsadily na rychlé protiútoky a tento tah se jim vyplatil.

Náš úterní soupeř se chce po roční pauze opět dostat do vyřazovacích bojů a o motivaci bude mít rozhodně postaráno. Svěřence trenéra Filipa Pešána tudíž nečeká ve druhém domácím zápase vůbec nic jednoduchého.

Loňské skóre? 16:5!

Vzájemné zápasy obou soupeřů v minulém ročníku vyzněly mnohem lépe pro Liberec, který ovládl všechny čtyři střetnutí. V prvních dvou zápasech navíc svěřenci trenéra Filipa Pešána nepovolili Ševcům ani jednu branku, když zvítězili 4:0 a 5:0. Obě dvě čistá konta vychytal Roman Will. Nula z úvodního zápasu byla navíc jeho první v extralize!

Nejtěsnější bylo utkání číslo tři, v němž Zlínští Tygrům na domácím ledě dlouho vzdorovali, nakonec ale padli poměrem 2:3. Naše mužstvo ovládlo i závěrečný duel a proti Zlínu tak v sezóně 2016/17 neztratilo ani bod. Naváží Liberečané na tuto úspěšnou sérii? To se dozvíme již v úterý. Přijďte Tygry podpořit, úvodní buly padne přesně v 18:00!

Bílí Tygři Liberec vs. Aukro Berani Zlín

Počet zápasů: 60
Bilance: 30 – 4 – 3 – 2 – 21
Skóre: 171:159

V posledním vzájemném zápase byli úspěšnější Bílí Tygři, kteří na domácím ledě zvítězili 4:2. Utkání si můžete připomenout v následujícím sestřihu.