Na závěr turnaje osmnáctka rozdrtila Rusko! 4:0!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Sundsvall - Osmnáctka se s Turnajem pěti zemí rozloučila vítězně! Rusko rozstřílela 4:0 a připsala si tak první výhru na turnaji, předchozích třech duelech na své soupeře nestačila. Liberecký Kryštof Hrabík si připsal asistenci u třetí branky Čechů.

RUSKO - ČESKÁ REPUBLIKA 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Sestava ČR: Patera – Kvasnička, Mikyska, Galvas, Šalda, Bednář, Buchtela, Zelingr – Zadina, Nečas, Kaut – Svoboda, Chytil, Kern – Novák, Chrtek, Hrabík – Václavek, Škvrně, Dvořák – Przybyla

Sestava Ruska: Melnikov – Pereljajev, Kalabuškin, Baranov, Kovyrin, Galeniuk, Dědov, Ochoťjuk, Anochovskij – Popov, Šen, Lobanov – Slepec, Bicadze, Muranov – Toropčenko, Klisunov, Marušev – Kravcov, Klepko, Nikolenko

První třetina vůbec nenapovídala tomu, že by jeden z celků měl s přehledem vyhrát. Bezchybné obrany a četné souboje zdobily hru obou celků, je pravdou, že Češi měli více ze hry. Branku ale vsítit nedokázali, tedy prozatím.

Ve druhé periodě totiž naplno rozjeli gólový stroj, v čase 24:12 dostal Filip Zadina kotouč na pravou stranu a jak již je zvykem, potáhl si ho a nechytatelnou ranou přidělil našemu celku vedení. Trvalo pouhých jednadvacet vteřin než se Češi radovali znovu.

Chytil nahodil kotouč na branku, před ní se nejrychleji a hlavně nejdůrazněji zorientoval Jan Kern a bylo to 2:0! Třetina snů pokračovala, nejprve Patera výbornými zásahy několikrát podržel výběr ze střední Evropy a těsně před přestávkou navýšil vedení Čechů Martin Kaut, jemuž přenechal kotouč David Kvasnička. Akci založil liberecký Kryštof Hrabík, jenž si připsal druhou asistenci.

Češi udržovali získané vedení po celou třetí třetinu a v závěru duelu ještě přidali čtvrtou branku. Filip Zadina nejprve svou dělovkou rozezvučel tyč, ale o pár chvil později si na střelu sjel znovu a podruhé v utkání dokázal, jak je pro český národní tým platný. Skóre už se neměnilo a Češi tak získali premiérový skalp na turnaji. Ten ukončili s jednou výhrou, dvěma porážkami a jednou prohrou v nastaveném čase. Česko-Rusko turnaj čtyř