Na první zápas to špatné nebylo, hodnotil duel se Lvem Antonín Dušek

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Po dlouhých týdnech tvrdého letního tréninku nastoupili liberečtí Tygři konečně k prvnímu duelu sezony. Jejich soupeřem byl nováček KHL Lev Praha a ambiciózního soupeře se nezalekli. I přes porážku zanechal liberecký tým pozitivní dojem, což potvrdil i Antonín Dušek, jeden z úspěšných střelců Tygrů.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Bílí Tygři dnes v podvečer poprvé po týdnech letní přípravy a několika trénincích na ledě vyjeli na led k zápasu. Soupeřem byl Lev Praha, jenž se na severu Čech připravuje na svou první sezonu v KHL.

A Tygři nebyli pro celek plný zvučných jmen jen sparring partnerem. „Myslím, že na první zápas to bylo celkem dobré. První třetinu jsme se ještě trochu hledali, ale druhou a třetí už to bylo lepší,“ hodnotil prvních 60 ostrých minut sezony Antonín Dušek.

Šestadvacetiletý forward se do historie čtvrtečního duelu zapsal také střelecky, když společně s Lukášem Krejčíkem smazali dvoubrankové manko ze začátku zápasu. K oběma libereckým zásahům výrazně pomohly i hrubky jejich soupeřů. Duškovi na branku nahrál dokonce sám gólman MacIntyre, který ideálně nezvládl rozehrávku zpoza branky.

„Za pukem jsem šel s vědomím, že každý může udělat chybu. Dan Špaček vytvořil na gólmana za brankou tlak a ten mi to namazal. Na mně už pak jen bylo trefit branku a ne někoho, kdo u ní stál,“ komentoval s úsměvem sám střelec.

Další duel čeká liberecké za necelé dva týdny, kdy startuje European Trophy. Prvním soupeřem bude švýcarský  Fribourg-Gotteron a podle autora dvaatřiceti extraligových branek bude u Tygrů znát další zlepšení předváděné hry.

A znát už je i rukopis trenéra Jelínka, jenž přišel k týmu před sezonou. „Určitě to bylo znát. Na tréninku jsme si něco nacvičovali a dneska se to začalo objevovat v naší hře. V dalších zápasech se to už bude na sebe nabalovat a získávat další znaky trenéra, jelikož každý má nějaký svůj styl. A jsem si jistý, že ještě nějaké nové věci do dalšího zápasu natrénujeme.“

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR