Musíme hrát více tělem a méně hokejkou, ví po utkání se Spartou Branko Radivojevič

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Utkání se Spartou bylo plné vyloučení na obou stranách. Může za to změna pravidel, kdy od 22. kola rozhodčí mnohem přísněji posuzují zákroky hokejkou. „Musíme si na to zvyknout,“ říká Branko Radivojevič, který už má s těmito pravidly zkušenosti.

Branko, na oslabení jste se připravovali, stejně jste v nich ale několikrát inkasovali. Co na to říkáš?
Můžeme třeba tři čtyři ubránit, ale dnes jsme se nechali vylučovat hrozně často. Musíme hrát více bez hokejek, jít do puku víc nohama a tělem, abychom nefaulovali. Sparta hraje v přesilovkách dobře, což jsme koneckonců sami viděli a s čím jsme před zápasem počítali. Ale svůj úkol jsme nesplnili a kvůli tomu jsme prohráli.

Branko Radivojevič při rozbruslení

Co říkáš na nový trend v posuzování zákroků, kdy se bude více vylučovat za fauly hokejkou?
Byl jsem trochu překvapený, když jsem sem přišel. Hodně se tu hra pouštěla, často se drželo. Z Ruska nebo z Ameriky jsem byl naučený, že se tam právě fauly hokejkou hodně pískaly.

Jak se na to budete připravovat?
Musíme se zkrátka naučit hrát v obraně více tělem a méně hokejkou. Když budeme proti týmům, jako je Sparta, pořád sedět na trestné lavici, tak budeme jen těžko vyhrávat.

Dá se říct, že tato změna přišla trochu v nesprávný čas, zrovna před zápasem se Spartou, které přesilovky jdou?
Jednou to přijít muselo. Je jedno, zda nyní, nebo jindy. Všude v Evropě a koneckonců i na mistrovství světa se takhle píská, takže si na to musíme zvyknout. Měli jsme tam i některé světlé momenty, ale přesilovek jsme jim zkrátka darovali moc a to zápas rozhodlo.

A co chybělo vám?
Asi ta přesilovka pět na tři, skoro dvouminutová. Myslím, že jsme během ní ani nevystřelili. Kdybychom místo toho vyrovnali na 1:1, mohlo to být celé jinak. Ale celkově, chybělo nám využívání šancí. Vypracovali jsme si je, ale neproměnili.

V některých zápasech jste nevyužívali přesilové hry, tentokrát jste zase dostali několik gólů v oslabení. Čím to je, že se vám tyto herní činnosti nedaří?
Všichni víme, na čem musíme pracovat. Teď hlavně na tom, abychom se nenechávali zbytečně vylučovat, a samozřejmě i na přesilovkách. I když tam už nastává zlepšení, třeba teď proti Spartě jsme v nich měli dát víc gólů, než jeden. Snad se to do dalších zápasů zlepší.

Slavná trojice aneb selská jízda