Mladé pušky Pyrochta a Ordoš o reprezentaci: Bylo to příjemné překvapení

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Už ve čtvrtek se Jan Ordoš a Filip Pyrochta hlásili na reprezentačním srazu. Pod vedením Josefa Jandače se oba zapojí do přípravy na blížící se mistrovství světa. "Bylo to docela překvapení. Ale příjemné," shodují se oba mladíci.

Je pozvánka do národního týmu alespoň malou náplastí po vypadnutí z play-off?
Pyrochta: V první řadě jsme chtěli udělat nějaký úspěch v extralize. Po vyřazení ve čtvrtfinále jsme zklamaní. Prohrát v sedmém zápase je tvrdé. Klidně bych týmový úspěch za pozvánku do reprezentace vyměnil.
Ordoš: Mám to asi docela stejně. Vyřazení mě hrozně mrzí. Ale ta pozvánka mi udělala velkou radost. Bylo to překvapení, neměl jsem kolem žádné náznaky, že bych třeba mohl jet na sraz reprezentace.

Filipe, ty jsi asi vzhledem ke svým výkonům v závěru sezony ani nemohl být tolik překvapený?
Pyrochta: I pro mě to bylo překvapení. Jsem za nominaci hrozně rád, hrát za nároďák je pro mě zase něco nového. Moc jsem to nečekal, ale najednou mi volal trenér Jandač, že se mám hlásit na srazu. Vážím si toho.

Korunoval jsi tím vyvedený závěr sezony...
Pyrochta: Je to příjemné, ale nesmím teď usnout na vavřínech. Klubová sezona skončila, v té nové nikdo nebude vzpomínat na to, jak kdo hrál v té minulé. Musím na sobě pořád dál makat, jestli chci dál hokejově růst.

Kdy ses o nominaci dozvěděl ty, Honzo?
Ordoš: Večer v úterý mi volal trenér Jandač, že o mě má zájem, jestli jsem zdravý. Řekl jsem mu, že moc rád pojedu. Ani jsem vlastně neměl jeho číslo, je štěstí, že jsem to vzal. (úsměv)

Nebál ses, že jde o nějaký vtip spoluhráčů?
Ordoš: Ne, po hlasu jsem ho poznal. Leda by to byl nějaký dobrý imitátor. (smích)

Tygři oslavují gól Jana Ordoše

Budete na srazu spolu na pokoji?
Ordoš: Kdo ví, to jsme ještě ani neřešili.
Pyrochta: My se vlastně vůbec nemáme rádi! (smích)
Ordoš: Ne, normálně se spolu bavíme. (úsměv)
Pyrochta: Když bude ta možnost, tak spolu na pokoji samozřejmě budeme, ale záleží na tom, jestli nás třeba nebudou chtít rozhodit mezi zkušené mazáky nebo tak něco. Když to půjde, rád bych byl s Ordym.

Jak vidíte své šance probojovat se na závěrečný turnaj?
Pyrochta: Všichni jsou na stejné startovní čáře. Každý bude bojovat. Je to dlouhá cesta, do mistrovství světa zbývá nějakých šest týdnů, během kterých se bude hrát spousta zápasů. Všichni mají stejný cíl. Ten, kdo bude v nejlepší aktuální formě, pojede na mistrovství.
Ordoš: Já tam budu úplný nováček. Mým cílem je jít den ode dne a užívat si každý trénink. Nic velkého nečekám, hlavně chci sbírat zkušenosti. Jsou tam úžasní hráči, vedle kterých bude radost hrát a trénovat. Celkově se na tu zkušenost moc těším.

Předpokládám, že pozvánka do reprezentace pro dva odchovance musí být oceněním také pro klub?
Pyrochta: Určitě. Bez klubu bychom do národního týmu nenakoukli. Dostali jsme tu šanci růst a hrát. Je to skvělá vizitka i pro Bílé Tygry.

V které kategorii jste vlastně poprvé hráli v jednom týmu?
Ordoš: Potkali jsme se někdy v mladším dorostu, ne?
Pyrochta: Je to tak, bylo nám asi patnáct. Tehdy jsem o nějaké reprezentaci ani nepřemýšlel, řešil jsem spíš školu, abych tam neměl nějaký problém a dodělal jsem ji. (smích)

Je podle vás výhodou, že nyní spolu zamíříte na reprezentační sraz?
Pyrochta: Jasně, můžeme si mezi sebou postěžovat, psychicky si pomoct.
Ordoš: Sedíme vedle sebe i v kabině, takže si jsme psychickou oporou v celé sezoně. (úsměv) Vždyť on by beze mě Filip ani nevyšel po přestávce na led! (smích)

Filip Pyrochta krotí poskakující puk

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR