Minulou sezonu jsem ještě skončit nechtěl, sil bylo dost, usmívá se Jakub Valský

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Vzhledem k reprezentačním povinnostem končila Jakubu Valskému sezona teprve v době, kdy zbytek týmu načínal přípravu na tu následující. Po zasloužené dovolené se tak teprve v těchto dnech naplno připojil k týmu a zapojil se do tréninkového procesu.

Jakube, jak sis užil krátkou dovolenou?
Měl jsem nějaké vyřizování, takže jsem vlastně ani nikde v teple nebyl. Spíš jsem ji trávil pouze v klidu doma.

Z Tygrů jsi měl sezonu jednoznačně nejdelší, cítil jsi na jejím konci únavu?
Právě že jsem ještě ani skončit nechtěl. Musím říct, že jsem se cítil dobře. Ani nevím, čím to je, jestli jsem třeba měl dobrou přípravu. Někdy máš zkrátka pocit, že už toho máš dost a meleš z posledního, ale já měl ještě síly docela dost.

Jakub Valský

Dlouho jsi bojoval o nominaci na MS, což nakonec krátce před turnajem nevyšlo. Jak jsi vyřazení vnímal?
Lhal bych, kdybych řekl, že jsem to nečekal, ale na druhou stranu to samozřejmě bylo zklamání. Už to bylo strašně blízko... Jenže na mém postu hrají také velká jména jako Jaromír Jágr nebo Jakub Voráček.

Sledoval jsi pak českou reprezentaci na mistrovství?
Musím říct, že jsem je sledoval. U televize to takové nebylo, ale když jsem byl přímo v O2 Aréně na zápase, tak to na mě hodně dolehlo a bylo mi to strašně líto. Člověk vidí, jak to tam funguje, navíc ty fanoušky, bylo to neskutečné

Co jsi na jejich výkony říkal?
Líbilo se mi, jak hráli, třeba s Finskem to byl opravdu super. Ale pak narazili na Kanadu a tu by snad neporazil nikdo, ani kdyby spojili víc týmů dohromady.

Nyní ses zapojil do přípravy. Došlo zde například ke změně na postu kondičního trenéra, jak se ti první trénink pod Alešem Pařezem líbil?
Byla to sice dřina, ale také jsem si to užil. Je to pro nás něco úplně nového, všechno bylo takové svižné a krátké, dbalo se převážně na dynamiku. Myslím si, že tohle mi bude velmi vyhovovat, a koneckonců snad i celému týmu.

Aleš Pařez mluvil o tom, že chce tréninky stavět také trochu individuálně pro každého zvlášť. Už ses s ním bavil, na co se společně budete zaměřovat?
Zatím ne, to teprve přijde. Ještě to bylo takové na rozkoukání, ale určitě si spolu ještě nějak sedneme a řekneme si, kde mě tlačí bota a na čem stavět, jak chceme směřovat do sezony a tak dále.

Letos je příprava trochu delší, potrvá až do července, ale uvnitř máte týden volna a také týden na ledě. Co na to říkáš?
Pro kluky to bude určitě super, protože ti už nebyli na ledě dlouho. Já na něm stál naposledy před třemi týdny, takže to není taková doba. Ale rozhodně to pro nás je zpestření a bude fajn si ošahat brusle a puk. Člověk z toho alespoň tolik nevypadne, jako když dva měsíce vůbec nejsme na ledě, protože pak ty začátky opravdu bolí (úsměv).

Mezitím došlo také k posílení týmu, co na nově příchozí hráče říkáš?
O Michalu Birnerovi jsem se dozvěděl přímo od něj, když byl se mnou v nároďáku, a byl jsem docela překvapen, ale určitě v pozitivním smyslu. Je to super kluk a samozřejmě také skvělý hokejista. To samé platí i o Michalu Řepíkovi, který je můj ročník a hrál jsem s ním odmala. Oba už je tedy znám, což je dobře.

Trénink pohledem T.J. Melancona