Milan Hnilička v Liberci končí, Petr Nedvěd naopak zřejmě pokračuje

Date of publication Author Jan Rachota

Brankář Milan Hnilička po pěti letech v Liberci končí. Vedení klubu se s ním dohodlo na ukončení smlouvy k 30.4.2009. Kapitán Petr Nedvěd naopak zřejmě zůstane Bílým Tygrem i v následující sezóně.

Milan Hnilička

Milan Hnilička přišel do Liberce před sezónou 2004/2005 a hned v první sezóně naplnil roli lídra týmu. Velkou měrou se totiž podepsal pod bronzovou medaili v této sezóně. O rok později byl v základní části na špici extraligových statistik a výrazně pomohl Tygrům k vítězství po 52 kolech. V play-off však přišlo zranění a čtvrtfinálové vyřazení s týmem Českých Budějovic.

V sezóně 2006/2007 měl Hnilička po základní části opět čísla hodná extraligové špičky a v play-off dovedl tým až do semifinále proti Spartě. Po vyřazení od pozdějšího mistra si pak na krk pověsil druhou libereckou bronzovou medaili.

Začátek sezóny 2007/2008 zastihl Hniličku ve výborné formě a "tygří 33" dostala laso z ruské Ufy. Toto angažmá však nedopadlo příliš šťastně a Hnilička se na místo jedničky neprosadil. Navíc si přivezl do Čech v těle vir, který poznamenal jeho další sezónu v Liberci. Onemocnění si vyžádalo předčasné ukončení ročníku a v podstatě i jeho konec v Liberci.

Během svého působení v Liberci získal Milan Hnilička zlatou a stříbrnou medaili na MS, bronzovou na olympiádě v Turíně. Během působení v Rusku se stal v roli náhradníka mistrem Ruska.

Vyjádření GM Ctibora Jecha:

Milan má za sebou u nás vynikající období, prožili jsme s ním všechna play-off a vždy byl základním kamenem týmu. Letos ho však provázely zdravotní problémy, které se těžko specifikují. V závěru letošní sezóny jsme se tak vzájemně dohodli na ukončení kontraktu k 30.4.2009.

Petr Nedvěd

Pozitivní zprávou je možné další působení útočníka Petra Nedvěda v Liberci.

Vyjádření GM Ctibora Jecha:

Máme zájem na dalším působení Petra Nedvěda v Liberci a uplatnili jsme opci v jeho smlouvě. Stejně tak Petr projevil přání pokračovat v našem klubu. Momentálně má Petr i další hráči dovolenou a celá záležitost se tak dořeší po jeho návratu do Liberce.

Slavná trojice aneb selská jízda