Michal Fikrt: Nula pro mě nic neznamená, důležitý je kolektivní výkon

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Po vynechaném domácím duelu s Budějovicemi se brankář Michal Fikrt opět vrátil do liberecké klece a hned vychytal favorita pražskou Spartu. Od první nuly sezóny ho dělilo devět minut, severočeského brankáře však čisté konto nemrzelo. To obránce Lukáš Zíb si letos připsal už sedmý gól a vede střeleckou listinu obránců Bílých Tygrů.

Libereckou brankářskou jedničku Michala Fikrta dělilo od své druhé extraligové nuly kariéry devět minut. Radost z prvního čistého konta letošní sezóny mu zhatil sparťanský útočník Koreis v přesilové hře. „Mě to neštve vůbec! Já jsem rád, že jsme tenhle zápas zvládli. Nula, to pro mě nic neznamená, pro mě je důležitý kolektivní výkon,“ zářil radostí brankář s číslem 37.

Sparta zatlačila Bílé Tygry ve druhé třetině, ve které se brankář Severočechů nenudil. Asi nejeden sparťanský hráč musel šedivět ze zákroků libereckého brankáře, který vystavil šestadvaceti pokusům hostů stopku. „Ve druhé třetině tam Sparta dostala pár přesilovek a hrála výborně. Mě to ale nevadilo, já jsem byl rád, že jsem si mohl šáhnout na puk. Docela mi to vyhovovalo, že ta Sparta hodně střílí,“ pochvaloval si vytíženost od sparťanských útočníků.

Michal Fikrt odchytal letos proti Pražanům tři ze čtyř duelů a pomohl týmu z Podještědí ke čtyřem bodům. „Já jsem letos chytal na Spartu už třikrát a nikdy mě nezklamala. Ať jsou nahoře nebo dole, pořád hrají stejný hokej a mně se ten jejich hokej líbí,“ usmívá se jednička Tygrů.

V mediích stále kolují informace, že vedení Liberce shání do konce sezóny ještě jednoho brankáře, který by vypomohl poté, co se do konce sezóny zranil Milan Hnilička. „Já to vím, že klub shání brankářskou jedničku a mně to vůbec nevadí, takový je život. Když tady budeme dva, tak se pro mě nic nezmění. Já budu vycházet s kýmkoliv, takže mi to nevadí,“ říká liberecký muž s maskou.

Proti Spartě to mohl být ze strany Michala Fikrta signál, ať vedení nikoho neshání, že on je připraven hájit libereckou svatyni až do konce sezóny. „Ne, tak to určitě ne. Já jsem chtěl chytat hlavně pro mančaft, protože my teď potřebujeme každý bod a hlavně doma vyhrávat. Jestli tu budu sám nebo někoho přivedou, tak to vůbec neřeším. Když někoho přivedou, tak to bude jedině dobře pro mančaft, protože tu budeme dva gólmani, kdyby se náhodou jednomu nedařilo nebo se zranil, tak může zaskočit druhý kvalitní gólman. Je to jenom dobře,“ konstatuje Fikrt. Momentálně si přisal „Fiki“ na své konto sedmou výhru z jednadvaceti zápasů a i díky jeho výkonům z posledních dvou zápasů bojují Tygři stále o předkolo play-off, které je díky výhře nad Spartou Praha zase o krůček blíže.

Liberecký fanoušek si v liberecké Tipsport konečně přišel na své a viděl nejvyšší letošní vítězství svého týmu. Strůjcem debaklu pražské Sparty byl i obránce Lukáš Zíb, jehož nechytatelný projektil dal domácím vedení o tři branky. „Takovýchto zápasů jsme letos moc neměli, možná ani jeden, abychom přehráli ještě tak dobrého v tak důležitém momentu sezóny, který teď pro nás momentálně je. Dnes si to moc užíváme. Myslím, že je to slyšet i ze šatny,“ říká liberecký sniper Lukáš Zíb.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR