Michal Bulíř: Přerušená série nás mrzí i kvůli divákům

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Přestože Bílí Tygři Olomouc jednoznačně přestříleli, na další výhru před domácím publikem tentokrát nedosáhli. Všichni střelci, včetně Michala Bulíře, se nakonec museli sklonit před brankářem Branislavem Konrádem. "Nenechal nám tam žádnou skulinu," vysekl Bulíř slovenskému brankáři v olomouckých službách poklonu.

Jak bys popsal průběh utkání?
Myslím, že jsme byli lepší, než soupeř. Vytvořili jsme si převahu a měli jsme i více šancí. Netuším, kolik to bylo na střely, ale mám pocit, že jsme je velkým rozdílem přestříleli. Oni hráli defenzivně, což nám příliš nevyhovovalo, nemohli jsme se dostat přes jejich pětici. Je velká škoda, že jsme nedali žádný gól, prohra nás mrzí. Od zítra už na to ale musíme zapomenout, čeká nás spousta dalších zápasů.

V čem vidíš hlavní příčinu porážky?
Myslím si, že v naší hře problém nebyl. Ale oni přijeli se zajištěnou defenzivou a s tím jsme si nevěděli rady. Už před zápasem jsme si říkali, že to bude zápas o jednom nebo dvou gólech, a to se nakonec ukázalo. Bohužel v náš neprospěch.

Michal Bulíř si třese pravicí s brankářem Olomouce Konrádem

Byl podle tebe zápas z pohledu Tygrů trochu nešťastný?
Nešťastný... Možná se to tak i dá říct. Ale také jim zachytal skvěle gólman. Měli jsme spoustu šancí, ale ani jednou jsme se neprosadili. Je takový velký, mohutný a hodně toho pokryje. Pozičně na tom byl velmi dobře. Dokázal vykrýt prostor a byl vžde tam, kde má být. My jsme žádnou skulinu v jeho výstroji nenašli.

Kdy jste podle tebe byli gólu nejblíž?
Těch šancí jsme měli spoustu. Kdybych to měl vzít na sebe, ve druhé třetině jsem zachytil puk mezi kruhy a měli jsme velkou příležitost. Dlouho jsem se rozmýšlel, co udělat, chtěl jsem to dát Brankovi, on mi to vrátil a váhal tak dlouho, že jsem pak trefil gólmana do ramena.

Může vás takováhle smolná porážka ještě v budoucnu mrzet?
Takhle nad tím nechci přemýšlet. Chceme se držet v tabulce nahoře. Mrzí nás, že jsme před vlastním publikem nevyhráli a přerušili tak tu skvělou domácí sérii. Lidé k tomu přispívali skvělou atmosférou, bylo vidět, že se bavili a to se přenášelo i na nás. Ale musíme jít dál. Snad jim to vrátíme v dalším zápase.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu