Michal Birner Tygrem utkání s Plzní

Liberec – V zápase s Plzní sice naši hráči Indiány vysoko přestříleli, dlouho se jim však nedařilo překonat Matěje Machovského. Hosté se navíc dostali do vedení a situace nevypadala pro Tygry úplně příznivě. Pak však ve třetím dějství Michal Birner vydřel vyrovnávací branku a poslal utkání do prodloužení, čímž si zároveň od vás vysloužil titul Tygra utkání.

Právě moment ze 49. minuty se ukázal jako velmi důležitý. Do té doby Machovský odolával všem pokusům tygří smečky. Vždyť dohromady včetně prodloužení si na své konto připsal celkem 42 úspěšných zákroků oproti 12, které musel předvést jeho protivník v tygřím brankovišti, Ján Lašák.

Nakonec však proti pokusu Michala Birnera musel kapitulovat. „Vampi poslal puk na brankáře a já se dostal k dorážce, kdy už jsem to měl jednoduché,“ říká zkušený forvard ke svému gólu. Machovský sice dokázal dva pokusy zlikvidovat, právě Birnerova dorážka už však byla nad jeho síly.

Jak poznamenal Martin Bakoš, gól to sice nebyl z nejpohlednějších, ale i takové jsou potřeba. „Směrem k play-off jich bude víc a víc. Když to nejde pěkně, musejí padat i takové branky, mužstvo to vždycky nakopne,“ vysvětloval, a měl pravdu. Tygři nakonec dokázali v prodloužení dokonat obrat a zvítězili 2:1.

Michal Birner si nakonec svou vyrovnávací brankou zajistil také premiérový titul Tygra utkání. Stal se tak již devátým hráčem, který se tohoto ocenění dočkal. Zajímavostí je, že stále čekáme na prvního obránce, který by se stal Tygrem utkání.

Dosud nejlépe si v této statistice vede Jakub Valský, kterého jste jako nejlepšího Tygra zvolili hned šestkrát. Následuje ho dvojice Michal Bulíř a Ján Lašák se třemi tituly, dvakrát se pak radoval Martin Bakoš. Po jednom vítězství mají Petr Vampola, Michal Řepík, Lukáš Krenželok, Dominik Lakatoš a právě Michal Birner.

Nyní čeká naše hráče venkovní duel na ledě Mountfieldu. Následovat však bude nedělní utkání s Mladou Boleslaví v Home Credit Areně a právě po něm budete opět moci hlasovat pro svého Tygra utkání. Kdo se bude radovat tentokrát? To bude opět pouze na vás.