Měl jsem dneska zase prostě den, řekl po utkaní Michal Fikrt

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Před novináře přišel Michal Fikrt s úsměvem, aby ne, jeho šestačtyřicet úspěšných zákroků pomohlo Bílým Tygrům ke třem bodům. Ve velmi vyrovnaném zápase si na něm útočníci soupeře několikrát vylámali zuby.

Co pro vás znamená dnešní vítězství?

"Pro nás to vítězství znamená strašně moc, protože my jsme tyhle tři body chtěli a prostě jsme si šli zatím. Nás takovýhle krůčky po třech bodech musí dotáhnout do té šestky, kam patříme."

V utkání jste zlikvidoval tři nájezdy, takže kdyby zápas dospěl k nájezdům, tak už jste na ně byl docela rozchytaný?

"Ale tak tohle je ze hry, že ty hráči nemají tolik času a prostoru, musí vlastně zakončit rychle, protože než je tam beci dojedou, tak se musí ve vteřině rozhodnout. To když jsou penalty, tak si můžou ještě během jízdy promyslet, co udělají."

Dnes také bylo zapotřebí toho „gólmanského štěstíčka“, když vám to tam kolikrát lítalo v brankovišti.

"Tak měl jsem dneska zase prostě den, že mi to přálo. Lítalo to tam a kolikrát jsem ani nevěděl, kde je puk a byl jsem akorát rád, že to neskončilo v bráně. Chvála pánbůh."

Jednu chvíli jste tam měl problém s maskou, vypadalo to, že vás kotouč zasáhl do masky?

"Ne tak tu střelu jsem myslel, že jsem ji dostal do ramena a poté šel puk do sítě, a tak jsem koukal a hledal jsem puk a najednou jsem viděl, že rozhodčí nepíská. Pak jsem se najednou koukl před sebe a viděl jsem puk ležet předemnou a už k němu přijížděl hráč. To jsem měl tak za pět dvanáct sfouknuté."

Je velký rozdíl, když chytáte první ligu za Benátky anebo teď extraligu za Bílé Tygry?

"Tak je tam určitý rozdíl, ale né až zase tak značný rozdíl. Já jsem vlastně chytal prakticky ze všemi týmy ze špičky první ligy a tam to je taky dost rychlé a kvalitní, ale extraliga je určitě ještě o něco rychlejší."

Michale, myslíte, že budete chytat statisticky víc než doposud?

"Ne, tak já si myslím, že budu chytat zase do té doby, než se Milan uzdraví a bude to potom jako na začátku sezóny určitě."

Jak moc brankáře ovlivní ten delší začátek? (pozn. red. České Budějovice přijeli díky nehodě v Praze se zpožděním)

"Tak já jsem se koncentroval sám na sebe a zbytečně jsem se ničím nerozptyloval. Šel jsem do zápasu s tím, že musím odvést stoprocentní práci, abych byl mančaftu co nejvíce platný a věřil jsem, že my nějaký góly dáme a uhrajeme to doma. Sice jsem byl déle ve výzbroji a měl jsem hodně času, ale nevadilo mi to."

Bylo vám někde v zápase úplně nejhůř?

"Tak to bylo určitě ve druhé třetině. Lítalo mi to tam v brankovišti a neustále jsem se točil, pak někdo z brankoviště trefil tyčku a já nevěděl, jestli to byl gól. Největší strach jsem měl z toho, abych si to tam sám nekopl."

Díky za rozhovor a přeji v příštích zápase hodně štěstí

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu