Měl jsem být na zpětnou přihrávku připravený, litoval Martin Bartek.

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Liberecká ofenziva nenašla na Závorku recept a prosadila se pouze jednou. Gólman Energie si připsal 43 zásahů a byl vyhlášen hvězdou duelu. "Pěkný výkon brankáře, ale možná jsme měli také trochu smůlu," spekuloval po zápase liberecký forvard Martin Bartek.

Martine, je prohra s Energií velkou ztrátou?
Měli jsme obrovskou příležitost získat body do tabulky a posunout se výše, bohužel nám to nevyšlo.

"Mohli jsme se posunout výše v tabulce, ale nevyšlo to."

Konkrétně ty jsi měl ve třetí třetině za nerozhodného stavu velkou šanci v přečíslení...
Abych řekl pravdu, tu přihrávku zpátky jsem nečekal. Kubovi (Valskému) jsem nahrával tak, aby mohl rovnou zavěsit. Místo toho mi puk vrátil. Měl jsem být připravený, ale schválně jsem si to potáhl až za hranici kruhů, abych nalákal gólmana. Myslel jsem, že bude zakončovat, bohužel to tak nedopadlo.

Lze říci, že to byl klíčový moment zápasu?
Ano, určitě byl. V podstatě hned z dalšího protiútoku Varů jsme dostali branku.

Energii jste výrazně přestříleli, na gólmana Závorku šlo přes čtyřicet střel. Oproti tomu Vary předvedly velkou efektivitu. Čím to bylo?
Klobouk dolů před jejich brankářem. Předvedl pěkný výkon, navíc snad ani polovinu střel neviděl. Myslím, že jsme měli trochu smůlu, puky se odrážely tam, kde jsme zrovna nebyli.

Ve středu vás čeká poslední utkání základní skupiny Ligy mistrů. Do jaké míry tato soutěž nabourává extraligu?
Nabourává ji poměrně hodně. Máme skoro polovinu mužstva zraněnou a ještě s těmi pravidly o mladých hráčích v podstatě nemůžeme složit čtyři útoky. Nemáme totiž juniory, kteří by mohli naskočit, a proto musíme hrát v takovém složení, jaké je k dispozici.

Martine, díky za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR