Martin Čakajík: Zápas s Bostonem pro nás byl obrovskou zkušeností

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V jednu chvíli se na ledové ploše v exhibičním utkání Bílých Tygrů s Bostonem objevili tři slovenští reprezentanti. Bostonský obr Zdeno Chára, liberecký forvard Andrej Podkonický a také Martin Čakajík, který právě s kapitánem Bruins už hrál. „Když byla první výluka v NHL, tak jsme spolu hráli v Trenčíně pár zápasů,“ svěřil se Martin Čakajík, že byl parťákem jednoho z nejlepších beků NHL.

Martine, mohl bys krátce zhodnotit zápas?
My jsme byli na dnešní utkání natěšení. Boston hrál dnes opravdu dobře a rozdíl tam byl jednoznačně vidět. Oni teď vlastně začínají v soutěži, takže později by to bylo možná ještě horší. Celý mančaft se dnes snažil, bohužel to nevyšlo. Dvě třetiny jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, ale pak jsme udělali pár chyb, což oni dokázali potrestat. Pro nás všechny byl zápas s Bostonem dobrou zkušeností a je vidět, že ještě musíme trénovat.

Zdeno Chára si prý uvědomil až na konci zápasu, že v dresu Tygrů jsou i dva jeho krajané. Jak Ty osobně vnímáš tuhle hokejovou personu?
Když byla první výluka v NHL, tak jsme spolu hráli v Trenčíně pár zápasů. Na konci zápasu jsme se normálně pozdravili a popřáli jsme si hodně úspěchů v sezóně. Proti němu je hrozně těžké hrát, protože on je hrozně veliký. Je to zřejmě nejlepší bek NHL a byla to dnes opět cenná zkušenost.

"Proti Chárovi je těžké hrát," prozradil o svém krajanovi Martin Čakajík.

Nebyly to spíš chyby, které vás srazili k zemi? Třeba Ty osobně jsi tam měl jeden moment, kdy se Ti kotouč zamotal pod nohama a následně jsi fauloval.
Měl jsem puk pod kontrolou a chtěl jsem ho nahrát na druhou stranu. Bohužel mi nějak skočil a on to zachytil. Asi to tedy byla chyba. Takováto chyba se ale může stát komukoliv. Nebylo to způsobené ani tím, že byl rychlejší, ale že jsem měl dříve odehrát kotouč.

Dnes jste dali zase pouze jednu branku. Bylo to způsobeno tím, že v brance stál tak dobrý gólman jakým je Tim Thomas nebo tím, že Liberci odešla střelecká potence?
Viděl jste sám, že jsme měli spoustu šancí, ale těžko jsme se prosazovali. Dnes mu hodně pomohli obránci, kteří spoustu střel pochytali. Dnes chytal opravdu fantasticky. Působil klidně a vše to vyrážel tam, kam potřeboval. Naše střelecká nemohoucnost zatím trvá, snad to brzy zlomíme.

Ty nejsi draftován nějakým týmem z NHL. Doufal jsi, že by sis zahrál takovýto zápas ještě někdy, protože už nejsi zrovna nejmladší?
Myslím si, že od dvaadvaceti je to pro hráče už pasé. Já bohužel nemám na to výškové parametry, ale jsem rád, že jsem si to mohl dnes zkusit. V NHL bych si ale asi nezahrál vůbec. Pro každého, kdo nehrál v NHL je to určitě sen. Nyní jsme měli možnost si takový zápas zkusit. Oni jsou ale úplně někde jinde. Když jsme jim nechali trošku malé prostoru, tak si to tam dávali mezi námi a lítali mezi nás.

Zítra vás čeká zřejmě těžký zápas s Kladnem. Po třech prohrách byste tedy určitě už potřebovali bodovat?
Samozřejmě. Doufám, že do zítřejšího zápasu půjdeme s pokorou a dnešní den nás trochu nabudí. Musíme si ale na Kladno dát pozor, protože potřebuje také body a nečeká nás žádné lehké utkání.

Martine, děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR