Martin Bakoš: Začali jsme hrát jednoduše a štěstěna se otočila k nám

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři si v pátek připsali čtvrtou výhru v řadě, když na domácím ledě vynulovali Olomouc. Klíčem k úspěchu byly přesilové hry, ve kterých Liberečtí vstřelili všechny své góly. „Říkali jsme si, že musíme být trpělivý a že to nějak zlomíme,“ svěřil se po zápase Martin Bakoš.

Vyhráli jste počtvrté v řadě, kde se vzala taková forma?
Začali jsme hrát jednoduše, přesně jak si to říkáme každý zápas. Prostě to tam začalo padat a štěstěna se otáčí k nám. Je to díky tomu, že jsme poctivější a dáváme góly.

Proti Olomouci vám trvalo téměř dvě třetiny se prosadit. Co vám dělalo největší problémy?
Čekali jsme, že na nás Olomouc vlétne, ale bude hrát i dobře dozadu. Říkali jsme si, že musíme být trpělivý a že to nějak zlomíme. Přesně tak to taky bylo, dali jsme gól v přesilovce a poté už to bylo v pohodě.

V přesilovkách se vám hodně daří. Jak moc na ně spoléháte?
Jsem rád za druhou formaci mladých hráčů, kteří nás potahali ve dvou předchozích zápasech. Proti Olomouci jsme se oproti tomu prosadili my, což je super. Spoléháme jeden na druhého a konečně dáváme góly i při hře pět na pět.

Jaká je po čtyřech výhrách v řadě nálada v kabině?
Velmi dobrá. Čekají nás ale těžké zápasy. V Mladé Boleslavi musíme formu potvrdit. Je to takový malý úspěch, jsme rádi, že jsme poskočili v tabulce. Musíme ovšem hrát až do konce.

Uspěli jste v důležitém zápase a na šestou Olomouc nyní ztrácíte pouze dva body.
Věděli jsme, do čeho jdeme. Už několik posledních zápasů je to pro nás jako play-off. V podstatě se všemi tabulkovými sousedy máme ještě přímý souboj. Možná je to pro nás tak lepší. Snad se na ně dobře připravíme.

Stihl ses pozdravit s reprezentačním kolegou Branislavem Konrádem?
Celý zápas jsem mu říkal, ať něco pustí, ale opět chytal výborně. Pustil to všem, jen ne mě, tak jsme se trochu popichovali (smích).

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR