Lukáš Derner zůstává Bílým Tygrem

Date of publication Author Redakce

Dlouholetá opora zadních řad Bílých Tygrů Lukáš Derner bude oblékat liberecký dres minimálně i v dalších dvou sezónách. Řízný jednatřicetiletý bek se dohodl s vedením klubu na novém kontraktu a načne tak v Liberci druhou desítku extraligových sezón.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

"Lukáš Derner patří k libereckým odchovancům, je dlouholetou oporou "A" týmu a pravidelně odvádí svůj standard. Jsem rád, že jsme se domluvili na dvouletém kontraktu. Lukáš je důrazný a tvrdý obránce, kterého v týmu potřebujeme."

Profil:
Obránce Lukáš Derner se narodil 24. srpna 1983 v Liberci. Hokej si poprvé vyzkoušel v pěti letech a pak už se začal připravovat pod odborným dozorem v přípravce. Většinu školních let hrál jako útočník a až v deváté třídě se z něj kvůli nedostatku obránců stal bek. V sezóně 2004/2005 zaznamenal první kontakt se seniorským hokejem, když nastupoval za tehdy prvoligovou Mladou Boleslav.
Další sezónu už odehrál celou za Bílé Tygry a vše nasvědčovalo tomu, že se řízný bek natrvalo usadí v liberecké sestavě i pro další rok. Nicméně nakonec zamířil do Plzně, kde působul na hostování až do roku 2007.

Další rok milovník AC/DC zahájil znovu pod Ještědem, ale netrvalo dlouho a jeho hokejová cesta opět nabrala směr Plzeň. Vedení západočeského klubu s ním bylo po jeho prvním působení na tolik spokojeno, že neváhalo a Dernera opět získalo na hostování, tentokrát jen na polovinu základní části.

Od sezóny 2008/2009 až doposud už je Lukáš Derner pevnou součástí liberecké defenzivy, kde předvádí poctivé a bojovné výkony. Jeho hru zdobí především tvrdá a důrazná hra tělem, ale také dobrá střela od modré čáry. V roce 2009 po Lukášovi sáhla také reprezentace. V národním dresu si liberecký rodák připsal celkem 3 starty.

O prodloužení angažmá pod Ještědem si Lukáš Derner řekl i v nedávno skončené sezóně. Byť mu začátek extraligového ročníku poznamenala nepříjemná zlomenina dolní čelisti, dokázal se zkušený bek rychle vrátit do sestavy i do své obvyklé formy.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu